Web, který vás inspiruje. Užitečné rady pro váš byt, dům i zahradu.


Baterie, sprchové sloupy a hydromasážní panely. Dopřejte své koupelně to nejlepší!

hydromasážní panel

To, co totiž dopřejete své koupelně, vám ona vrátí– bude velmi pěkně působit, budete se v ní cítit příjemně a bude funkční. To, co v koupelně nejčastěji řešíme, jsou právě baterie, sprchové sloupy a hydromasážní panely. Jak na jejich výběr? Inspirujte se!

Jak na baterie? Především hleďte na účel

Vodovodní baterie a sprchy, to jsou věci, které v našich koupelnách hrají prim, ale zároveň se v nich moc nevyznáme a nevíme, jaké při zařizování či výměně zvolit. U baterií je to přitom docela snadné – nejprve je třeba zaměřit na její použití. Chcete ji usadit na umyvadlo, dřez, na vanu, do sprchy? Máte v hledáčku baterie, které se hodí k používání na veřejných místech? Jakmile si v tomto uděláte jasno, můžete přejít dál – k materiálu a parametru připojení ke zdroji vody.

Posledním kritériem, podle kterého si vybrat (a které často na úkor funkčnosti upřednostňujeme), je vzhled baterie. Ten by měl přirozeně ladit se stylem, v němž je zařízena celá místnost. Rozhodnout se můžete pro oblé či ostré linie, pro modernu nebo retro, pro minimalismus či okrasnější baterie.

Sprchový sloup vs. hydromasážní panel – souboj titánů ve vaší koupelně

Máte-li v koupelně sprchový kout, zákonitě se vám nevyhne dilema, zda zvolit jednoduchý sprchový sloup, nebo si dopřát hydromasážní panel, který vám nejednou prokáže dobrou službu.

Zde záleží pouze na tom, jestli si chcete sprchování většinou užívat, nebo jestli ho berete jako nutnou součást života a nechcete jím trávit zbytečně moc času. Na jednu masáž ročně se panel nevyplatí, ale představte si, jak by vám zvedla náladu po náročném dni… Některé panely navíc disponují i LED osvětlením, takže ve vaší koupelně vytvoří atmosféru hodnou alespoň krátké relaxace.

A na kolik vás obě řešení přijdou? Za hydromasážní panely je samozřejmě nutné si oproti sprchovému sloupu připlatit, ale výsledek za to stojí. Panel můžete pořídit zhruba od čtyř tisíc korun, sprchové sloupy bez baterie začínají na patnácti stovkách.

Investujte do své koupelny a na výběru komponentů si dejte záležet. Vyplatí se to!