Web, který vás inspiruje. Užitečné rady pro váš byt, dům i zahradu.


Ekonomický a elegantní způsob vytápění konvektory MINIB

Společnost MINIB a.s. patři k předním evropským výrobcům konvektorůav současné době exportuje své výrobky do Asie, Austrálie i Ameriky.

Co je konvektor?

Konvektor je otopné těleso, které přináší významnou úspora energie díky nízké potřebě vody, velkou dynamika vytápění, rovnoměrnější rozprostření tepla, případně chladu (u konvektorů které jsou určeny také k dochlazování), úspora místa a má moderní design. Toto těleso se navíc dokáže přizpůsobit zcela individuálním potřebám jednotlivých zákazníků.

Jaké jsou unikátní konvektory MINIB?

Jedničku na světovém trhu je podlahový konvektor T50, který má výšku pouhých 50 mm, a přesto dosahuje vysokého topného výkonu díky nucené konvekci. Je to rychle reagující otopné těleso, které má i snadné ovládání a je vhodný do interiérů, které kladou vysoké nároky na co nejnižší zástavbovou výšku. Jeho délku je možno přizpůsobit požadovanému výkonu a možnostem prostoru. V případě úzkého prostoru je možno použítneužší podlahový konvektor s ventilátorem, který je pouhých 106 mm široký a má konstrukční výšku 125 mms vysokým tepelným výkonem.

Mimořádnýma unikátním je konvektor typu PTG, což je konvektor vybavený termoelektrickým generátorem bez nutnosti přívodu elektrické energie. Za tento výrobek obdržela společnost MINIB Hlavní cenu v  7. ročníku celostátní soutěže nejlepších stavebních výrobků a technologií – Výrobek roku 2013

Estetiku a eleganci topení splňuje designový konvektor. Jedná se opět o unikátní otopné těleso, které je zcela přizpůsobené individuálnímu přání zákazníka s ohledem na jedinečnost jeho interiéru. Designový konvektor spojuje výhody konvekce a radiace. Kromě své výborné topící funkce, umocňuje design celkového prostoru. Pohledová deska může být z různých materiálů, například granitu, kompozitu nebo ze skla. Je možno nabídnout tři druhy různě barevného granitu, kompozit se zcela individuálním a originálním motivem dle potřeb klienta.

Na závěr je nutno zdůraznit, že významná je i kvalita materiálů, která poskytuje desetiletou záruku jak na vany konvektorů, tak na výměníky.

Více informací naleznete na: http://www.minib.cz/