Web, který vás inspiruje. Užitečné rady pro váš byt, dům i zahradu.


Krbová kamna šetří a vrací se do domácností

Krbová kamna jsou stále větším hitem. Znovu se dostávají do interiérů chat, chalup nebo rodinných domů a menší modely dokonce i do bytů.

Důvod je jednoduchý – úspora peněz. Každoročně se rodinný rozpočet zvyšuje, a to kvůli rostoucím cenám energií. Dřevo, které krbová kamna spalují, vás přijde na daleko menší částku, než kdybyste topili plynem či elektřinou. Například rodina, žijící v domě o velikosti cca 150 m², který má tepelnou ztrátu 10 kW a je vytápěný plynem, zaplatí za rok téměř 29 000 Kč. Když si ale pořídí krbová kamna s výměníkem, budou jejich roční náklady na vytápění poloviční. Investice do krbových kamen se tak rodině vrátí za pouhý rok.

Kamna se hodí opravdu kamkoliv

Krbová kamna nejsou jen praktická, ale plní také estetickou funkci a hodí se do každého interiéru. Záleží jen na vás, jaká kamna si vyberete. Někdo má raději tradiční design, a proto dá přednost kachlovým kamnům, jaké známe z dob našich babiček. Jiní si zase vyberou plechová krbová kamna. Kdo by zatoužil po modelu kombinující obojí, nemusí zoufat. I taková kamna trh nabízí.

Krbová kamna je možné umístit všude tam, kde je komín. Nejdříve si zjistěte, jaký má komín tah, dále je nutné znát účinnou výšku komínu a jak velký prostor chcete vytápět. S těmito informacemi zajděte do specializované prodejny, kde vám odborníci poradí, která kamna jsou pro vás ta pravá.

Popisky

Krbová kamna Gerona jsou k dostání v různých barevných odstínech. Vyberte si ten, který do vašeho interiéru zapadne nejvíce.

Dvouplášťová kamna Grand mini disponují systémem terciárního spalování, díky kterému spálíte méně dřeva, ekobriket nebo uhelných briket.