Web, který vás inspiruje. Užitečné rady pro váš byt, dům i zahradu.


Moderní provedení nábytku ozdobí stylový mladistvý interiér

Bílá rohová sedací soupravaInteriéry se neustále proměňují s tím, jak se mění trendy bydlení. Moderní v současné době znamená jednoduchý, bez složitých tvarů, křivek, v decentních barvách. Takřka by se chtělo říct minimalistický. Současný nábytek odráží potřebu po prostoru. Proto se také komody, obývací stěny snížily, aby dopřály prostoru vyniknout a opticky nezabíraly příliš místa.

Totéž se stalo také se sedačkami, které bývají často spíše s širokým prostorem na sezení a zadní části řešena formou velkých polštářů. Dostatek plochy pro sezení pak zajišťují spíše rohové sedací soupravy, které lze využít do rohů místností, kde opět směřují k uvolněné prostoru, nebo naopak jako předěl místnosti v případě, kdy jedna část sedačky směřuje do prostoru. Lze tímto způsobem například oddělit jídelní a obývací část pokoje.

Rohová sedací souprava

Současně se snížily také konferenční stolky, které bývají vyvedeny ve stejné výšce jako sedačka, nebo dokonce i nižší. Tento moderní trend z nich pak dělá spíš jen odkládací plochu a podnožky, než plnohodnotný stůl.

Nízký konferenční stůl Lila

Důraz je ale v moderním obývacím pokoji kladen také na barvy a materiály. Současné trendy hovoří spíše pro jednoduchá barevná schémata na bázi šedé, bílé nebo černé, doplněné v některých prvcích jinou kontrastní barvou. Jedná se o prvky převzaté jakoby z asijských interiérů, které jsou rovněž velmi minimalistické, uspořádané spíše horizontálně než vertikálně a kterým také dominují pouze neutrální barevné odstíny. S tím se také stále častěji jako doplňky využívají japonské posuvné stěny pro stínění oken i opět oddělení prostoru. Jako doplňky se také více objevují v květináčích bambusy nebo tráva, opět se čerpá inspirace na dálném východě.