Web, který vás inspiruje. Užitečné rady pro váš byt, dům i zahradu.


Naučte se vybírat saunu nebo infrasaunu jako profíci!

Vlastní saunovou kabinu nebo infrasaunu si do svých bytů a domků pořizuje stále více lidí. Jak ale vybrat a nespálit se? Zeptali jsme se proto přímo výrobce, který nám poradil pár fíglů, které využijeme při zařizování domácího wellness.

Předem se sluší představit zdroj informací – je jím známýčeský výrobce saun a infrasaun SaunaSystem s více než 14 roky zkušeností a stovkami úspěšných realizací domácích i veřejných saun.

5 otázek, které byste měli položit svému prodejci

Začneme otázkami, které vám pomohou s orientací v nabídce, a které spolehlivě odhalí nekvalitní výrobek:

1. Jak lehce se používá topidlo? Zářič jen hřeje, nebo i léčí?
Topidlo v sauně a zářič v infrasauně, to je základ. U sauny se dívejte, jak přesnou má regulaci teploty (ideálně digitální); u infrasauny zase na spektrum záření – levné infrazářiče totiž jen hřejí a nemají žádné terapeutické účinky.

2. Jaký je materiál a kvalita zpracování?
Pořádně si prohlédněte spoje, namáhané části i funkční prvky. Zeptejte se, zda je sauna nebo infrasauna z odolného dřeva (skandinávský smrk, osika, cedr atd.), a také, kde se vyrábí. Menší zakázková výroba bude vedle po kontejnerech dovážených saun s kvalitou úplně jinde.

3. Jaká je doplňková výbava?
Umí výrobce přizpůsobit saunu vašim potřebám? Prodává k ní i další vybavení – od poliček přes vědra až po MP3 přehrávače? Jsou opravdu funkční a ne jen na okrasu?

4. Jak snadno se sauna udržuje a používá?
Čím snadněji se bude sauna nebo infrasauna používat, tím více času v ní budete trávit. Nechce si ukázat údržbu i rychlost přípravy na saunování. Například infrasauny se zářiči Grand Vitae jsou připraveny doslova za vteřinu.

5. Pomůžete mi, když se něco pokazí?
Ptejte se na servis, možnost montáže i dostupnost náhradních dílů. Dobrý výrobce dává na servis velký důraz a dokáže si poradit i s nestandardními požadavky. Příznivým signálem také bývá vlastní prodejna s ukázkami výrobků v praxi.

Sauny a infrasauny, které bychom domů chtěli sami

Když už známe odpovědi alespoň na základní otázky, můžeme se pustit do výběru. Společně se SaunaSystem jsme vybrali čtyři modely vyráběné v České republice, které bychom sami s chutí vyzkoušeli.

Finská sauna Grand: grandiózní zážitek

Prvním kouskem je finská sauna Grand s lavicí z cedrového dřeva, LED osvětlením a přesnou digitální regulací topidla. Líbí se nám bohaté vybavení, špičkové a trvanlivé materiály a možnost použití i jako samostatně stojící saunové kabiny.

Luxus na míru: finská sauna Modus

Tady bychom se dokázali vyřádit. Každá finská sauna Modus je originál, přizpůsobená na míru každému zákazníkovi. Očekávejte masivní cedr, ta nejkvalitnější topidla a pestrou výbavu od ozvučení po hvězdné nebe.

Léčivé záření i do bytu: Infrasauny ISV

V plném provozu za jednu sekundu, léčivé zářiče Phillips Vitae s kompletním spektrem záření a odolné materiály od skandinávského smrku po cedr. Infrakabiny ISV umístíte už do prostoru o málo větším než metr čtvereční a máte k nim pochopitelně kompletní servis.

Voňavý cedr a bohatá výbava: Infrasauny Grand Vitae

Luxusní infrasauna Grand Vitaez masivního cedru, s terapeutickými zářiči Phillips Vitae, přesnou digitální regulací a širokou doplňkovou výbavou, je jasnou volbou pro náročné. Snadno se ovládá a můžete ji mít jak na míru, tak v provedení infrakabiny už na prostoru od jednoho a půl metru čtvereční.

Další infrasauny i klasické finské sauny najdete na webu výrobce SaunaSystem.cz.