Web, který vás inspiruje. Užitečné rady pro váš byt, dům i zahradu.


O SPOLEČNOSTI

Společnost MINIB, s.r.o., je ryze českou společnosti, která patřik předním výrobcům konvektorů v České republice. V současné doběexportuje své výrobky do třiceti zemi Evropy, Asie, Austrálie i Ameriky.Od roku 1999 systematicky inovuje výrobní technologie a výrobky,investuje nemalé prostředky do vlastního vývoje a konstrukce s cílemnabídnout zákazníkům vyspělá technická a estetická řešeni.MINIB je ekonomicky stabilní společnosti vykazující dlouhodoběpozitivní hospodářské výsledky.

O VÝROBĚ

Výrobní areál se nachází v Býkvi u Mělníka.Je vybaven nejmodernější výrobní technikou. Většina výrobních operaci je realizována na CNC strojích, což umožňujeuspokojovat i ta nejsložitější přáni náročných zákazníků.Veškeré produkty vyrábí pouze z vysokojakostních materiálů s dlouholetouživotnosti a díky tomu poskytuje desetiletou záruku na výměníkytepla a nerezové vany konvektorů.MINIB je držitelem certifikátu ISO 9001:2008 a mnoha užitných vzorů a patentů.

O VÝROBCÍCH

Výrobní portfolio společnosti MINIB zahrnuje vice než 70 typů konvektorů.Produktová řada obsahuje nejrůznější druhy konvektorů:

Ø PODLAHOVÉkonvektory bez ventilátoru, které pracují na principupřirozené konvekce. Princip nucené konvekce je využívánu konvektorů s ventilátorem.

Ø SAMOSTOJNÉ A NÁSTĚNNÉkonvektory jsou dodávány rovněžjak ve verzi bez ventilátoru, tak i s ventilátorem. Do mokréhoprostředí (bazény, koupelny), dále nabízíme otopné lavices žulovou nebo dřevěnou krycí deskou.

Ø Unikátní patentovou řadou jsou DESIGNOVÉkonvektory, kterévyužívají pro vytápěni vedle konvekce i princip sáláni.Tyto konvektory mají čelní desku z hliníkového kompozitu seširokou nabídkou moderních vzorů, z hladkého různě barevnéhoskla nebo skla zdobeného pískováním. Společnostmůže nabídnout čelní deskutaké z granitu.

Přednosti společnosti MINIB je schopnost uspokojit i individuálníatypické požadavky zákazníků a zhotovit konvektory přesněpodle přáni, například obloukové nebo úhlové tvary s rozličnýmispoji. Společnost MINIB dbá na vysoký standard uživatelskéhokomfortu. Pro jednotlivé typy konvektorů nabízí široky výběr příslušenství.Společnost MINIB obdržela za své výrobky celou řadu tuzemskýchi zahraničních oceněni.

Čím je společnost MINIB jedinečná?

standardně vysoká kvalita – použití pouze vysokojakostních materiálů,

nejširší nabídka konvektorů – neustálé rozšiřování sortimentu na základě poptávky zákazníků,

úspora energie – použití nízkoenergetických DC motorů,

zkušenost s vlastním vývojem,

jedinečnost produktů – celá řada speciálních konvektorů (např. parapetní, soklový, elektrický,designové konvektory),

serióznost – otopné výkony měřeny ve schválené (akreditované) zkušební komoře dle

EN 442-2,

flexibilita – možnost výroby atypických rozměrů, obloukových konvektorů a úhlového propojení žlabů, vše na základě konzultace,

úspora místa. Konvektorynenarušuji estetiku interiéru, mají moderní design a v neposlední

díky 12 V napájeni bezpečné.

Často kladené dotazy

Kdy je vhodné zvolit konvektory MINIB?

Teplovodní konvektory MINIB jsou určeny a instalovány především pod větší prosklené okenní plochy, pod terasové dveře, do zimních zahrad a k bazénovým prostorům. Tělesa jsou vyráběna v mnoha standardních délkách, je ale také možno vyrobit libovolnou délku na zakázku. Jsou vhodné do všech typů interiérů, mohou být jako samostatný či doplňkový zdroj tepla ve vašem domově a rovněž poskytnou moderní a spolehlivé řešení vytápění kancelářských prostor.

Na co si dát při volbě konvektoru pozor?

Optimální využití má konvektor při střední teplotě vody 70 °C (teplotní spád 75/65 °C) a vyšší, při nižším teplotním spádu je nutno počítat s nižším výkonem a užít adekvátně delší konvektor a zejména s ventilátorem!

Co je třeba znát před výběrem konvektoru?

– Skladbu podlahy (skladba podlahy určuje stavební výšku konvektoru),

– tepelné ztráty místnosti (tepelné ztráty místnosti určují výběr typu konvektoru,

místo pro umístění termostatu a transformátoru, které jsou součástí el. regulace (konvektory s ventilátorem),

konečný druh podlahové krytiny a její barvu (volba mříže a okrasných rámečků)

Jak postupovat při výběru konvektoru?

Kontaktovat regionálního obchodního zástupce, popřípadě obchodní oddělení firmy MINIB s.r.o.,

kontaktovat projektanta stavaře za účelem ověření skladby podlahy (volba stavební výšky konvektoru),

kontaktovat projektanta topení za účelem zjištění tepelných ztrát vytápěných místností (volba typu konvektoru).

Kdykoli si nebudete vědět rady, kontaktujte naše obchodní oddělení, kde Vám vždy ochotně poradí! Tel: +420 604 767 677, e-mail: office@minib.cz

Do jakého prostředí je možné výrobky MINIB použít?

Výrobky MINIB je možno umístit do suchého i mokrého prostředí (bazény, koupelny). Do mokrého prostředí je však určen pouze vybraný sortiment konvektorů s odtokem vody.

Kdy je vhodné použít konvektor s ventilátorem a kdy bez ventilátoru?

Konvektory s ventilátorem rychle reagují a mají vysoký výkon, jsou tedy určeny k běžnému vytápění. Konvektory bez ventilátoru použijeme v místnostech s menší potřebou tepla, nebo v případě podlahových konvektorů k vytvoření teplotní clony před chladnější prosklenou stěnou a tím k zajištění tepelné pohody v místnosti.

Je bezpečné použití konvektorů s ventilátorem? Nemůže dojít k úrazu třeba zvídavých dětí?

Do konvektorů s ventilátorem je přivedeno pouze bezpečné napětí 12V. Ventilátory jsou chráněny mřížkou proti vniknutí cizího tělesa tedy i prstu. I kdyby k tomu došlo, motorek je tak slabý, že ke zranění nemůže dojít.

Může konvektor v létě také chladit?

Ano, může. Nejsou to však všechny typy. Pro možnost dochlazování je třeba mít zdroj chladící vody, umožňují to například tepelná čerpadla.

Je vhodné takovéto těleso i k vytápění prostoru bazénu?

Existují typy určené do mokrého prostředí, které toto umožňují. Jsou obzvláště vhodné u prosklených ploch bazénu, aby se zabránilo jejich rosení a abychom teplotně odclonili sálání chladu od těchto skleněných stěn.

Ženy by jistě zajímalo jak se takový podlahový konvektor čistí. Není to příliš složité?

Naopak. Stačí mřížku, která je samozřejmě pochozí, z konvektoru sundat a vysavačem s kartáčovým nástavcem výměník vysát, případně ho lehce nadzvednout a dno konvektoru vytřít.

Co když nemám žádný prostor pro umístění otopného tělesa, třeba v kuchyni nebo předsíni. Můžete mi poradit?

I na tohle máme řešení. Jsou to například konvektory určené pro zabudování do soklů nábytkových skříněk do okenních parapetů nebo přímo do stěny případně příčky.

Abych mohl použít konvektor, jaký zdroj tepla musím mít? Kotel a podobně.

Mohou to být kotle na plyn, pevná paliva, elektrokotle, tepelná čerpadla, rozvody dálkového vytápění, tedy vše čemu říkáme ústřední vytápění. Použití konvektorů není vhodné do takzvaných samotížných systémů, kde není použito čerpadlo pro nucený oběh topné vody.

Můžeme konvektorem vždy nahradit běžný radiátor?

Ve většině případů ano. Při určování typu a velikosti se musíme řídit účelem, prostorem, který máme k dispozici, tepelnou ztrátou místnosti, teplotou topné vody a podobně.

Kontakty: Tel: +420 604 767 677, e-mail: office@minib.cz, www.minib.cz