Web, který vás inspiruje. Užitečné rady pro váš byt, dům i zahradu.


Správný vysavač umí i šetřit

UFFLEXA

Víte, co je energetický štítek a k čemu slouží? Údaje na něm vám prozradí vše, co potřebujete vědět k dobrému rozhodnutí o koupi nového vysavače.Dozvíte se díky němu, kolik vysavač spotřebuje energie, jak moc je hlučný a jaká je jeho účinnost. Budete si tak moci zvolit přesně takový, jaký bude nejlépe vyhovovat vašim potřebám.

Dosud byly energetické štítky zavedeny u praček, chladniček, myček, sušiček, klimatizací, světelných zdrojů, televizorů a elektrických trub. Od září 2014 platí povinnost označovat energetickými štítky vysavače, počínaje prvním lednem letošního roku musí prodejci opatřovat těmito štítky i plynové trouby a odsavače par.

Co říká energetický štítek

Při výběru vysavače si vždy všimněte, do jaké energetické třídy patří. Jde o písmena A-G, přičemž čím více se údaj blíží k A , tím menší je jeho energetická náročnost a tím větší úspora pro vaši peněženku. Dalším užitečným údajem je informace o roční spotřebě energie. Ta se měří vysáváním podlahové plochy o velikosti 87 m2 padesátkrát za rok. Pro alergiky je pak praktickou veličinou označení zpětného vypouštění prachu, vyjadřující „prašnost“ vysavače. Spotřebiče označené písmenem A jsou ty s nejúčinnější filtrací. Energetický štítek podává informace také o hladině hluku udávané zpravidla v decibelech: s klesajícím číslem se hlučnost vysavače snižuje. Chcete-li koupit výrobek účinný jak z hlediska sběru prachu na koberci, tak při vysávání na tvrdých plochách, opět se zaměřte na spotřebič, který se hodnotami co nejvíce blíží A. Zvolíte-li některý z energeticky úsporných modelů, můžete nejen snížit spotřebu energie své domácnosti, a zároveň také přispět k ochraně životního prostředí.

Samsung MotionSync Compact VC7000

Samsung MotionSync Compact VC7000

 

Malý, ale šikovný

Praktický, kompaktní a lehký vysavač Samsung Motion Sync Compact VC7000 s nádobou o objemu 0,9 l nabízí veškerý komfort včetně MultiCyclone technologie pro konstantní sací výkon a minimální údržbu filtrů. Je rovněž vybavený prachovým senzorem detekujícím při vysávání množství prachu na podlahové ploše. Vedle inovativního designu se vyznačuje kompaktní konstrukcí, nízkou hmotností a jednoduchou ovladatelností, jedinečné multicyklónové proudění vzduchu CycloneForce chrání filtr před ucpáním. Celkový objem modelu byl oproti běžným vysavačům značky zredukován o 63 % a hmotnost až o 69 %. Energetická třída A, účinnost čištění koberce D, tvrdých povrchů A a emisí prachu A. Model Compact získal antialergický certifikát BAF (British Allergy Foundation). Samsung.

UFFLEXA

UFFLEXA

Bezsáčková efektivita

Velice účinný je také bezsáčkový vysavač UltraFlex UFANIMAL, který je ideálním modelem pro milovníky jednoduchých řešení, kteří se nechtějí starat o dokupování sáčků. Inteligentní nádobu na prach lze jednoduše vyprázdnit, a to bez jakéhokoliv kontaktu s nečistotami díky víku na jejím dně. Speciální hubice AeroPro™ Miniturbo s rotačním kartáčem předurčuje spotřebič pro vysávání zvířecích chlupů z tkanin, podlah a nábytku. Electrolux

ZUOQUATTRO

ZUOQUATTRO
 

Dokonalá konstrukce, kvalitní filtr

Sáčkový vysavač UltraOne ZUOQUATTRO se díky své dokonalé konstrukci
a kvalitnímu filtru Allergy Plus zařadil do třídy A emisí prachu. Je tak velmi vhodný pro alergiky, pro které je perfektně uklizený domov nezbytností. V portfoliu výrobce je tento spotřebič naprostou jedničkou, a to i díky elektrické trubici AeroPro™ Extreme PowerPro, která zaručí dokonalé vysátí všech nečistot. Ve srovnání s běžným vysavačem dokáže tento typ ušetřit až 60 % energie. Electrolux

Text: redakce  -ll-