Web, který vás inspiruje. Užitečné rady pro váš byt, dům i zahradu.


Povinná výbava domácích kutilů: Co v té vaší ještě chybí?

Potřeby pro kutily

Když je třeba, spravíte cokoliv, nebo po kutilském nářadí saháte jen v případě nejvyšší nouze? Ať už jste vášnivý kutil, nebo vás představa domácího kutilství upřímně děsí, měli byste mít doma krabici nástrojů, které vám pomohou opravit, co je potřeba. A kdo ví – třeba budete mít někdy chuť něco vyrobit!

 

Výbava domácí dílničky

V rodinném domku je vždy dostatek prostoru pro nejrůznější nástroje a nářadí, ale v menším bytě je třeba se spokojit s krabicí uloženou někde v komoře. Ale to základní vybavení by mělo být všude stejné. Jaké kousky ve vaší výbavě ještě chybí?

Tip: Na techni-eshop.cz pořídíte řezáky trubek, kleště, čepele, nůžky, nože a další potřeby nejen pro řezání.
1. Metr. Svinovací, skládací nebo jen dřevěný úhelník – než začnete cokoliv vrtat nebo třeba šroubovat, musíte mít vše změřené.
2. Šroubovák. Z ručního nářadí ho využijete nejvíce. V zásobě byste měli mít ploché a křížové šroubováky pokud možno hned v několika velikostech. Hodit se bude také zalamovací šroubovák s výměnnými bity.
3. Vrtačka a sada vrtáků.
4. Kladívko a palička.
5. Úhelníčky. Oceníte je při nejrůznějších projektech.
6. Hmoždinky. Měli byste mít v zásobě hned několik velikostí a typů.
7. Šroubky. Pořiďte si zásobu nejpoužívanějších velikostí se zápustnou hlavou.
8. Kombinačky a štípačky. Nikdy nevíte, kdy si budete potřebovat poradit s ohnutým hřebíkem či se budete potřebovat chránit před elektrickým proudem.
9. Havarijní páska a univerzální lepidlo.
10. Odlamovací nože.
11. Vodováha.
12. Klíče.
13. Štafle.