Web, který vás inspiruje. Užitečné rady pro váš byt, dům i zahradu.


Netradičně pojatá zimní zahrada

Zimní zahrada, foto: ABEV s.r.o.

Zejména v zimě je odpočinek v dosahu přírody vskutku příjemný a blahodárně působí na naši psychiku. V tuto poněkud nevlídnou denní dobu je pobyt na přirozeném denním světle velmi žádoucí, proč tedy ne například s oblíbenou knihou v ruce?

Zimní zahrada vám však perfektně poslouží po celý rok, proto se nenechejte zmást poněkud zavádějícím označením. Načerpejte inspiraci v našem článku věnovaném netradičním zimním zahradám a pouvažujte, jak by se dala naplno využít vaše terasa či bazén. A v co všechno se tedy může vaše terasa či okolí bazénu proměnit?

Zimní zahrada, foto: ABEV s.r.o.

Zimní zahrada, foto: ABEV s.r.o.

Džungle: v obklopení přírodou

V případě zařizování zimní zahrady rozhodně platí rčení: čím více, tím lépe. Nešetřete květinami a nejrůznějšími menšími stromky či palmami, neboť zde je na ně to pravé místo. Budete se cítit takřka jako v džungli, daleko od ruchu civilizace a všudypřítomného stresu.

Zenová zahrada: dokonalý odpočinek

Orientální kultury ví o příznivém dopadu přírodních materiálů a rostlin duševní rozpoložení opravdu mnoho. Za vzor vám mohou posloužit nádherné zenové zahrady. Vaší nově vybudované zimní zahradě vdechne uklidňující nádech nejen dostatek rostlin, ideálně ve formě bonsají a dalších menších stromků, ale také zakomponování přírodních materiálů, zejména dřeva a kamene. O vaše pohodlné posezení se postará dřevěný nebo ratanový nábytek, který nijak nenaruší přírodní ráz vaší odpočinkové oázy.

Zastřešený bazén: plavání po celý rok

Zimní zahrada, to však nemusí být výhradně zasklený balkon či terasa. Zastřešený bazén je ideálním řešením, pokud chcete vaši zahradu skutečně plnohodnotně využívat po celý rok. Nebudete tak závislí na rozmarech počasí a kdykoli si budete moci zaplavat. Což zejména v zimě, kdy občas trpíte nedostatkem pohybu, vaše páteř a svalstvo nepochybně ocení.
Příjemná teplota v létě i v zimě
Díky moderním technologiím netrpí současně dostupné zimní zahrady neduhy, které s nimi byly dříve neodmyslitelně spjaty. Materiály s perfektními izolačními vlastnostmi zabraňují přehřívání prostoru v létě, v zimě naopak nedochází k nežádoucím tepelným ztrátám.

Zimní zahrada na míru vašim požadavkům

Díky značné variabilitě se zimní zahrady dokonale přizpůsobí vašim přáním. Nezáleží na tom, zda chcete vybudovat relaxační zónu u vašeho stávajícího domu, nebo ji vytvořit už během stavby nového domku.

Jestliže vás zaujaly uvedené nápady na netradiční pojetí zimní zahrady, potom se podívejte na internetové stránky www.abev.cz společnosti Abev s.r.o., která se specializuje na skleněné a kovové konstrukce.