Web, který vás inspiruje. Užitečné rady pro váš byt, dům i zahradu.


7 tipů, jak vybrat americkou lednici

Americké lednice jsou stále populárnější především díky velkému úložnému prostoru a špičkové funkční vybavenosti. V tomto článku se můžete podívat na sedm základních tipů, jak vybrat americkou chladničku.

Americké lednice vynikají v první řadě svým objemem a robusním provedením. Ten mnohdy převyšuje vnitřní objem klasických ledniček až trojnásobně, pojme tedy mnohem více potravin a logicky je vhodnější především pro větší rodiny a prostornější kuchyně. A to není jediné, co musíte před výběrem zvážit, aby vaše lednice skvěle sloužila řadu let.

 Tip: Americké lednice můžete najít také pod označením “side by side” což značí právě jejich dominantní dvoukřídlé dveře.

1.  Užitný objem

Volba objemu lednice je zcela individuální, záleží na konkrétních požadavcích vás a vaší rodiny.  Pro jednoho člena domácnosti se však obecně doporučuje kolem 70 litrů chladícího prostoru a 25 litrů v prostoru mrazícím. Vnitřní objem dobře zvažte, aby lednice dobře fungovala, neměla by dlouhodobě zůstávat poloprázdná, ale ani nacpaná k prasknutí.

2.  Vnitřní uspořádání

Umístění mrazící a chladící části je v amerických chladničkách různé, stejně jako jejich kapacita. Můžete se setkat s umístěním vedle sebe, ale i také mrazákem nahoře či dole. V tomto případě záleží pouze na vás a vašich požadavcích.

3.  Energetická třída

Americké lednice se v dnešní době nejčastěji pohybují v třídách A++, případně A+. Dokáží tak i k velkému objemu nabídnout relativně úsporný provoz. Veškeré dostupné informace vždy naleznete na energetickém štítku.

Tip: Dobrým příkladem jsou americké lednice od výrobce Hisense, který nabízí modely s energetickou účinností až úrovně A+++. Kromě úsporného provozu je třeba u nich vyzdvihnout i řadu praktických funkcí jako jsou NoFrost, Multi Air Flow systém či 3 chladící zóny.

4.  Vnější rozměry

Při výběru americké chladničky mějte na paměti, že rozměry budou větší, než u chladničky klasické. Vždy myslete také na dostatečnou rezervu kolem zdí, především v zadní části. Prostorná americká lednička je zkrátka logicky vhodná do prostorných kuchyní.

5.  Hlučnost

Americké lednice jsou často hlučnější, než ty klasické. Při výběru je doporučeno vybírat s typů, které mají hlučnost pod 50 dB. nejedná se o zanedbatelný parametr a to především v případě, že vaše kuchyně sousedí s ložnicí, nebo pracovnou.

6.  Akumulační doba

Akumulační doba prakticky udává kvalitu mrazícího prostoru. Zjistíte z ní, jak dlouho vydrží potraviny zmrazené v případě výpadku proudu, nebo poruchy lednice.

Tip: Seznamte se s tipy na to, jak správně skladovat jídlo v lednici. Jednotlivá patra a přihrádky mají totiž různé teploty. Zatímco pro maso je vhodnější nižší teplota, zelenina či ovoce při této teplotě již může přemrznout.

7.  Doplňkové funkce

Americké lednice jsou doslova nabité doplňkovými funkcemi. Od zásobníků ledu, nebo studené vody ve dvířkách, až po zabudovanou vinotéku, nebo minibar. Záleží jen na vás a vašich potřebách – prakticky můžete mít vše, co si budete přát.

Tip: Pokud nevíte, které funkce pro vás mohou být užitečné a které ne, seznamte se s funkcemi moderních chladniček. Některé z nich možná znáte, ale jiné vás mohou překvapit.