Web, který vás inspiruje. Užitečné rady pro váš byt, dům i zahradu.


Systém iNELS zazářil na Communication Wednesday

Praha, 26. 11. 2012 – Společnost ELKO EP představila svou vizi moderní domácnosti na tradičním setkání odborníků Communication Wednesday, jejímž podtitulem bylo téma Digitální a propojené domácnosti. Jiří Konečný s Jindřichem Švestkou ukázali především možnosti systému inteligentní elektroinstalace iNELS, se kterým je možné ovládat celou domácnost nebo kancelář pomocí jediného ovladače, tabletu nebo smartphonu.

Jak uvádí organizátoři setkání – dnešní průměrná domácnost disponuje výpočetním výkonem kosmického střediska nedávné minulosti. I proto není technologicky už žádným problémem sloučit všechna zařízení v domácnosti a snadno ovládat vše od multimédií, spotřebičů, světel až po bezpečnost nebo zavlažování.

Díky systému iNELS jsou tak uživatelé neustále jednou nohou doma a mají dokonalý přehled o všem, co se v jejich domě děje. „Jednou nohou doma“ byl také podtitul společné prezentace majitele ELKO EP Jiřího Konečného a manažera střediska iNELS Jindřicha Švestky, v níž představili drátové i bezdrátové řešení systému iNELS, aplikaci pro chytré telefony nebo novinku, která aspiruje na titul Inovace roku 2012 – domácí server, který sdružuje všechny ostatní domácí servery.

Lidé často možnosti systému iNELS překvapí a myslí, že jde o řešení, které plánujeme uvést na trh v příštích letech. To je nesmysl – všechno je připraveno už teď, i proto, že jsme s vývojem začali už před sedmi lety. Pokud chcete uvařit kávu před příchodem domů, zhasnout rozsvícené světlo nebo zkontrolovat, zda někdo nechodí zakázanými zónami, stačí se podívat na váš telefon,“ říká Jiří Konečný, zakladatel ELKO EP, jež v letošním roce získala ocenění Firma roku 2012 Zlínského kraje.

Společnost ELKO EP je jedním z nejvýznamnějších evropských hráčů v oboru elektroinstalací. Sortiment společnosti prošel dynamickým vývojem, od prosté výroby klasických elektronických modulových přístrojů, přes vývoj a realizaci bezdrátového řešení až k sofistikovanému systému inteligentní elektroinstalace včetně řízení multimédií v celém domě. V roce 2011 dosáhlo ELKO EP tržby ve výši 200 milionů korun. V roce 2012 se stalo Firmou roku ve Zlínském kraji.

Informace o společnosti ELKO EP www.elkoep.cz, vše o produktu iNELS je na www.inels.cz.