Web, který vás inspiruje. Užitečné rady pro váš byt, dům i zahradu.


10 výhod olejových radiátorů

Především v zimním období hledá každý cesty, jak se co nejrychleji zahřát. Jste promrzlí, nemáte topidlo v koupelně, teplárna již netopí a vám je přitom zima? Napadlo vás problém vyřešit nákupem olejového radiátoru?
Olejový radiátor je jiným typem přímotopu, který vypadá jako klasický radiátor. Uvnitř něho se nachází, jak název napovídá, olej, který je určený k akumulaci tepla a který je ohříván elektrickým proudem. Právě díky oleji má radiátor velkou tepelnou setrvačnost. Po vytopení jedné místnosti ho můžete bez problémů převézt do místnosti další, díky tomu, že je mobilní.
Tepelný výkon olejových radiátorů se pohybuje od 1 kW do 2,5 kW a cenově ho pořídíte už kolem 1 200 korun. S cenou samozřejmě stoupá jeho výkon, s těmi lepšími můžete vytopit i místnosti o velikosti 60 m3. Nezapomeňte, že při nákupu radiátoru platí pravidlo, že čím větší počet žeber, tím větší místnost přístroj vytopí.

A jaká jsou hlavní výhody olejového radiátoru?

1. Design – radiátory jsou designově nejvíce podobné klasickým radiátorům. Olejový radiátor díky tomu dokonale zapadne do vašeho domova.
2. Jednoduchá instalace – olejový radiátor nevyžaduje žádnou náročnou instalaci. Po vyndání z krabice a zapojení do zásuvky s ním můžete začít topit.
3. Snadné ovládání – radiátory mají jednoduché, intuitivní ovládání. Teplota se nastavuje pomocí výkonových stupňů a následně je teplota regulována termostatem.
4. Bezúdržbovost– olejové radiátory nejsou náročné na údržbu a vyznačují se dlouhou životností.
5. Mobilita – radiátory jsou vybaveny kolečky pro snadnou manipulaci. Radiátor tak můžete přemístit podle potřeby.
6. Zdravotní šetrnost – jednou z jejich velkých výhod je to, že nevíří prach a nevysušují vzduch. To ocení zejména alergici a astmatici.
7. Tepelná setrvačnost–přestože se olejové radiátory delší dobu zahřívají, vynahradí tento nedostatekvelkou tepelnou setrvačností. Po vypnutí přístroje můžete ještě dlouhou čerpat z jeho tepla.
8. Tichost provozu – na rozdíl od přímotopů jsou olejové radiátory tichými pomocníky.
9. Šetrnost k životnímu prostředí – vytápění za pomoci elektrických radiátorů je šetrné k životnímu prostředí.
10. Nižší tarif na elektřinu – pokud vytápíte přímotopy, včetně olejových radiátorů, můžete požádat svého poskytovatele elektřiny o levnější tarif. Tím ušetříte i na spotřebě dalších přístrojů v domácnosti.
Při nákupu olejového radiátoru se v prvé řadě zaměřte na velikost místnosti, pro kterou je přístroj určen. Kromě ceny by vás měl zajímat počet žeber, příkon, výkon, možnosti regulace, ventilátor a délka přívodního kabelu. Nezapomeňte ani na příslušenství, jako je časovač nebo ochrana proti přehřátí.
Pokud chcete přístroj na občasné vytápění, je jednou z nejlepších voleb olejový ventilátor. Bude dobrým a tichým pomocníkem na chladné zimní večery nebo na vytápění vašich rekreačních objektů. Nezvíří prach a zaručí vám přirozené teplo vašeho domova.

CVB VENTILÁTORY A KLIMATIZACE je česká firma s tradicí specializující se na prodej ventilátorů a klimatizací. Získali jsme prestižní mezinárodní ocenění důvěry obchodních partnerů AAA, zařadili jsme se tak mezi 0,2 % nejspolehlivějších firem v ČR s nejvyšší spolehlivostí a kredibilitou. Kromě ČŘ působíme úspěšně i na německém trhu.
http://www.ventilatory-shop.cz/

logo CVB