Web, který vás inspiruje. Užitečné rady pro váš byt, dům i zahradu.


100% hypotéky končí. Jaké budou další možnosti?

hypotéka

Každý, kdo v současné době uvažuje o pořízení vlastního bydlení, jistě zaznamenal jednu poměrně neblahou informaci pocházející od České národní banky. Ta vydala pro bankovní instituce jasně dané doporučení, jímž odrazuje od poskytování 100% hypoték.

Od října by měly být přístupné 95% hypotéky a od následujícího dubna 2017 jen 90% hypotéční úvěry. I když jde o „pouhou“ radu, je pravděpodobné, že ji vyslyší většina bank.
Bankovní hypotéky se tak mohou pro určitou skupinu žadatelů stát hůře dostupnější. ČNB chce tímto krokem vyloučit rizikovější žadatele, jež by v budoucnu nebyli schopni splácet své závazky.

Existuje řešení, jak se domoci 100% hypotéky?

Tato změna hypotéčního trhu může na první pohled vypadat poměrně nevábně, i z této situace se lze však snadno dostat. Pakliže vám chybí oněch 5 až 10 % pro dosažení 100% hypotéky, jednoduše požádejte o nezajištěný úvěr u jiné bankovní instituce. Ta vám poskytne peníze, jimiž se prokážete ve své mateřské bance, a úvěr bude schválen. Poté své závazky splatíte.
Jde o administrativně a časově náročnější východisko, které ale může vést k požadovanému cíli. V žádném případě se tak nemusíte okrádat o možnost, získat výhodnou hypotéku a pořídit si vlastní bydlení snů.
Pro nalezení vhodného hypotéčního úvěru se nebojte využít profesionálního srovnávacího serveru, jenž sdružuje všechny známé hypotéky na trhu. Je to projekt pujcka.co, u něhož si výsledné řešení vyberete na základě různých údajů.

• Velikost hypotéky
• Doba splatnosti
• Úroková sazba

Zjistěte si všechny informace předem

Ať už vás omezení 100% hypotéky zasáhne v jakékoliv míře, vždy si před žádostí o finance propočtěte všechny potřebné výdaje. Položte si zásadní otázku „kolik u hypotéky přeplatím“? I na to vám totiž dokáží odpovědět specializované kalkulačky z výše uvedeného portálu.
Neotálejte s budoucí hypotékou a snažte se využít aktuální situace na trhu, s níž se Česká národní banka snaží míchat, jako s kartami. Vždy mějte na paměti, že konec 100% hypoték má své řešení.