Web, který vás inspiruje. Užitečné rady pro váš byt, dům i zahradu.


3 triky: Jak využít malý byt na maximum?

Malý byt, který jste před lety zařizovali jako své hnízdečko lásky, už vám nestačí? Máte ho rádi, ale už v něm zkrátka není dostatek místa? Pokud to v něm chcete ještě nějakou dobu vydržet a nezbláznit se z nedostatku prostoru, inspirujte se našimi snadnými triky!

Stylové řešení pro náročné

Chcete ve svém bytě vytvořit příčku, která byt rozdělí na více „místností“? Nechcete nebo se nemůžete pouštět do celkové rekonstrukce? Akvária mohou být tím pravým řešením! Ať zvolíte okázale vysoké úzké akvárium, nebo třeba tradičnější tvar na zvýšené komodě, vytvoříte jím originální rozdělení prostoru, které navíc vnese do vašeho domova pohodovou atmosféru. Nejlépe se hodí do prostorů, které chcete oddělit a současně v nich zachovat dostatek přirozeného světla.

Tip: Nevíte, jak akvárium založit? Myslíte si, že starost o akvárium je náročná a že ji nezvládnete? Přečtěte si, jak správně zprovoznit akvárium. Zjistíte, že to není žádná věda!

Máte vysoké stropy? Jděte do výšky!

Pokud vám chybí metry čtvereční, ale váš byt se pyšní vysokými stropy, můžete si pořídit zvýšené postele nebo pohovky, pod kterými se vytvoří prostor ideální pro stůl nebo třeba malý gauč. Na okraje zvýšené postele můžete umístit závěs a vytvořit si tak svůj vlastní kousek soukromí. Ale nezapomeňte na kvalitní osvětlení – bez toho se se svém bunkru neobejdete.

Variabilní řešení za pár korun

Každý, kdo bydlí v malém bytě, musí být vybaven paravánem. Je praktický, variabilní a jeho pořízení vás bude stát zanedbatelnou částku. Ať už zvolíte stylovou dřevěnou, ratanovou nebo třeba papírovou variantu, paraván se vám rozhodně bude hodit v mnoha různých situacích. Když přijde návštěva a vy budete chtít oddělit postel od zbytku místnosti. Když si budete chtít vytvořit útulný pracovní kout. Když budete potřebovat dočasně rozdělit prostor a vytvořit dojem, že vaše garsonka má více obytných sekcí. Paraván zkrátka využijete každý den.

A jaké triky používáte vy?