Web, který vás inspiruje. Užitečné rady pro váš byt, dům i zahradu.


5 tipů: Jak vybrat perfektní sedací soupravu?

Helcel nábytek

Dominanta obýváku dodává ráz celému bydlení. Musí být pohodlná, aby se na ní dobře lenošilo. Měla by být hezká, aby se nám hezky bydlelo. A měla by odpovídat potřebám našeho životního stylu. Řeč je samozřejmě o sedací soupravě. Jak poznat tu pravou?
5 kroků k té vaší dokonalé sedačce

1. Jako první si musíte určit, k čemu budete sedačku používat a kde bude umístěna. Bude stát v obýváku, nebo třeba v chodbě? Bude přiražená u zdi, nebo stát volně v prostoru? Podle toho zvolte velikost a tvar sedací soupravy.
2. Chcete sedačku třeba využít jako lůžko pro případné návštěvy? Pak se porozhlédněte po rozkládacím modelu.Rohové sedačky jsou ve větších místnostech ideální v kombinaci s křeslem. Naopak dvojsedáky jsou vhodnější do domovů, kde není místa nazbyt.
3. Máte domácí mazlíčky, kteří se (ať chcete, nebo ne) budou na pohovce pohybovat také. Černá semišová sedačka tudíž nebude to pravé ořechové, pokud máte doma bílou kočku. Stejně tak myslete na své milé ratolesti. Pokud máte doma malé dětičky, jejichž největší zábavou je rozmazávání přesnídávek, vsaďte na sedačku, kterou snadno omyjete – na to jsou ideální třeba kožené sedačky.
4. Připravte si přesný plánek místnosti a přesné rozměry sedačky – v potaz vezměte šířku, délku i výšku. Nechcete přeci zjistit, že se do místnosti vaše nová sedačka vlastně vůbec nevejde!
5. Chcete, aby vám sedačka sloužila co možná nejdéle? Pak zvolte odolné a kvalitní čalounění. Povrch s drobnými chloupky sice vypadá krásně, ale po poměrně krátké době budou chloupky pryč a zbyde vám jen nevzhledná odřená sedačka.Pevné textilie a kůže patří k nejodolnějším a nejpraktičtějším materiálům, takže pokud hledáte kvalitu, která něco vydrží, vsaďte právě na ně.

A co teď? Zbývá už jen vybrat barvu!