Web, který vás inspiruje. Užitečné rady pro váš byt, dům i zahradu.


Bavlněné povlečení Stella Ateliers a Curt Bauer

Foto: Stella Ateliers, s.r.o., Stella-bavlněné povlečení

Abychom se v posteli cítili co nejlépe, je důležitý nejen výběr samotné postele a matrace, ale hodně záleží také na tom, jaké si koupíme povlečení. Pod kvalitním povlečením z nejlepších materiálů se mnohem lépe usíná a navíc má i spoustu dalších výhod – od snadné údržby až po vyšší odolnost.
V tomto článku bychom Vám rádi představili luxusní bavlněné povlečení od předních značek Stella Ateliers a Curt Bauer. V obou případech se jedná o ložní prádlo nejvyšší kvality, které je vyrobeno z té nejlepší egyptské mako bavlny.

Rozdělení bavlněného povlečení podle materiálu a zpracování příze

Bavlněné povlečení, které v našem internetovém obchodě nabízíme, je zhotoveno z materiálů, jako je satén, jersey, damašek a hedvábí. Kromě hedvábí pak tyto materiály ještě dále rozdělujeme do dalších podkategorií a to podle způsobu zpracování příze.

Satén

mako satén – pod slovem mako satén se skrývá speciální způsob zpracování příze. Vyrábí se z jemně česaných přízí vysoce kvalitní dlouhovlákné egyptské bavlny, jež je tkaná v atlasové vazbě. Takto zpracovaná příze dále prochází zušlechťovacím procesem (mercerace), jenž dodá tkanině vyšší pevnost a barvivo je pevně fixováno ve vláknech. Satén pak má více lesklý a hladký povrch. Lesk je podobný hedvábí. (120g/m2)
bavlněný satén – i v tomto případě jde o velmi kvalitní materiál (tkaný v atlasové vazbě), který vyniká vysokou odolností a tím pádem i dlouho vydrží. Vyrábí se pouze z pečlivě vybraných vláken. Tato příze neprochází procesem mercerace.
jednobarevný mako satén UNI – kvalitní jednobarevné povlečení. Díky procesu mercerace se nemusíte obávat vyblednutí barev ani zničení. Díky svému elegantnímu a decentnímu vzhledu najde svoje místo v každé ložnici, ať už je vybavené moderně nebo spíše konzervativně.
švýcarský premium satén – nekompromisní kvalita a opravdový luxus pro ty, kteří chtějí nejlepší bavlněné povlečení na trhu. Prvotřídní zpracování a švýcarská kvalita pro ty, co se nespokojí s průměrem.

Jersey

mako jersey – u jersey materiálu se jedná spíše o lehké nebo středně těžké pleteniny, které jsou hladké (případně jemně členité), měkké, mírně roztažné (elastické), nemačkavé a dobře splývají. Bavlněné povlečení v provedení Mako – Jersey je obzvláště jemné. Mako Jersey nevyžaduje žehlení. V nabídce nechybí oboulícní úplet vysoké gramáže (140g/m2).
bavlněný jersey – zde je výhodou především snadná údržba, protože toto povlečení se vůbec nemusí žehlit. Zároveň si zachovává svou vysokou jemnost a hebkost. Tato příze neprochází procesem mercerace.
Damašek
mako damašek – toto povlečení vás zaujme nejen svým krásným vzhledem, ale mezi jeho charakteristické vlastnosti patří jeho výjimečná hebkost a měkkost. Vedle toho je také krásně prodyšné a díky tomu že v zimě hřeje a v létě chladí, lze pod ním spát po celý rok.
mako brokát damašek – kombinace brokátu (těžší tkanina, jež se vyznačuje bohatými vzory a použitím třpytivých nití) a damašku (jednobarevná vzorovaná látka, pro kterou jsou typické vzory. Kromě povlečení se používá i k výrobě dekorací, ubrusů atd.).

Bavlněné povlečení značky Stella Ateliers

Vlajkovou lodí naší společnosti je naše luxusní bavlněné povlečení distribuované pod značkou Stella Ateliers. Pod ní patří několik prémiových kolekcí – např. Estella, S Dreams, Stella, Stella Inovation nebo Stella Baby. Bavlněné povlečení Stella Ateliers je k dispozici ve všech velikostech, od těch klasických až po prodloužené. Pro děti je pak určena speciální kolekce s názvem Stella Baby. Každoročně jsou připravovány jarní a zimní kolekce. Naše povlečení je vyrobeno pouze z pravé dlouhovlákenné ručně sbírané egyptské bavlny. Dodávaný tkaný satén 120g/m2, pletený interlockový jersey 140g/m2 (oboulícní úplet) se dále bělí, barví, tiskne a upravuje pod dohledem odborníků.

Bavlněné povlečení značky Curt Bauer

Další značkou, jejíž produkty Vám můžeme nabídnout, je Curt Bauer. Jedná se o známého německého výrobce textilií, jehož historie sahá až do roku 1882. Jejich sortiment zahrnuje širokou škálu různých textilních výrobků – kromě povlečení tato firma vyrábí také např. záclony a jiné zboží. Naše společnost zastupuje firmu Curt Bauer na českém trhu a díky tomuto exkluzivnímu partnerství Vám můžeme přinést nejširší sortiment od této slavné německé značky, jejíž jméno je zárukou špičkové kvality.

Velký výběr barev, vzorů i velikostí

Samozřejmostí je rozmanitá nabídka celé škály různých barev, vzorů a motivů, z níž si vybere úplně každý. Stejně tak nabízíme i všechny dostupné velikosti, od klasického rozměru 140 x 200 cm až po ty prodloužené do velikosti 240 x 220 cm. V nabídce nechybí ani kvalitní bavlněné povlečení do dětských postýlek – to je v kategorii Stella Baby.