Web, který vás inspiruje. Užitečné rady pro váš byt, dům i zahradu.


Chytré textilní stropy vás okouzlí

napínané stropy, foto: GC Design

Napínané textilie jsou skvělým řešením pro realizaci stropů a podhledů. Nejen že jejich instalace je rychlá (stačí na to jediný den), ale výsledek má doslova ideální pohledové i funkční a technické parametry. Clipso material je technická tkanina určena pro stavební a designové účely.
Společnost GC Design je jejím oficiálním dovozcem na český trh a současně jediným certifikovaným instalatérer tohoto elegantního řešení v Čechách.

Speciální látka používaná k těmto účelům je odolná stoprocentní trevíra. Hladký bezešvý materiál, úpletové polyesterové plátno napuštěné teplem tvrditelnou polyuretanovou směsí, má zhruba patnáctkrát vyšší odolnost než PVC. Má protipožární úpravu. Vzhledem k resistenci vůči teplotám až do – 25 stupňů Celsia se dá aplikovat i do nevytápěných místností. Teplota při aplikaci nehraje roly. Dalšími ceněnými vlastnostmi textilie patří odolnost vůči vlhkosti, plísním či chloru, takže bez problémů dobře funguje i v koupelnách či bazénových halách. Lákavá je rovněž barevná variabilita materiálu a možnost i na strop nebo podhled natisknout také jakýkoliv motiv – obraz, fotografii či grafiku. Jsou-li podsvíceny LED zdroji, což je jedna z dalších příjemných variant řešení, je u stropu či podhledu díky materiálu Clipso Translucent a využití zařízení GC Back Light dosaženo až sedmdesátiprocentní průsvitnosti.

K přednostem napínaných stropů patří šíře až 5,10 metrů beze švů, přelepů či jiných spojů, tvarová a rozměrová přizpůsobivost, rychlá aplikace bez zápachu a odpadu, za běžné pokojové teploty, bez nutnosti hýbat s nábytkem. Výsledný povrch je dokonale hladký a rovný, omyvatelný, lze na něj rovněž malovat. Odolný stropní materiál CLIPSO®, jenž neobsahuje PVC, má rovněž vynikající zvukově izolační parametry, splňuje požární požadavky kategorie Bs-f1. Jeho garantovaná životnost je deset let. O dokonale rovnoměrné napnutí se postará nastavitelný systém. Vyjímečné vlastnosti materiálu a jeho bezchybný povrch vyniknou při instalaci bodového osvětlení, stropních svítidel, klimatizace či nejrůznějších dekorativních stropních předmětů.

Látkové napínané podhledy skryjí veškeré klasické instalace a rozvody, včetně elektřiny, vzduchotechniky, kabelů a trubek zajišťujících běžné fungování obytných prostor. Díky speciálním držákům s výškovou nivelací lze velice jednoduše a elegantně vyrovnat nerovnosti stropu.
Více na www.clipso.cz

Tagy: