Web, který vás inspiruje. Užitečné rady pro váš byt, dům i zahradu.


Dáme si do bytu, dáme si židli…

Kdo zařizuje svůj první byt, nebo třeba i třetí, tak uvažuje, jak by v něm chtěl žít. Co tam nesmí chybět, a naopak. Co tam stoprocentně bude. Ale jak věci uspořádat? Jak nábytek nakoupit, aby se nevytvořil nesoulad? Takovýmhle otázkám umí čelit a je tu pro ně – interiérový architekt.
Může se zdát, že je to luxus, pořídit si interiérového architekta. Ale taková služba – pokud si ti dva rozumějí – architekt a majitel nemovitosti, tak z tohoto kontaktu by mělo vzejít dokonalé bydlení. Tedy dokonalé v tom smyslu, že je majitel bytu nadmíru spokojen. Při první schůzce architekt vyzvídá, zda má klient domácí miláčky, kolik má knih a zda hodlá další kupovat. Zda hraje někdo z bydlících na hudební nástroj, prostě jaké jsou záliby rodiny, jejích členů a kolik pro ně potřebují místa. Majiteli nemovitosti to může připadat až nemístné, jsou to již otázky příliš soukromého charakteru. Má o nich s architektem hovořit? Ale jak on má potom vědět, že je tu zapotřebí zabudovat knihovnu, do níž se musí vejít přes tisíc knih. A ještě musí zůstat nějaká rezerva. Někomu se musí vejít do domácnosti rotoped, či modernější a účinnější orbitrek. Nebo je nezbytnou informací pro architekta, zda bude majitel preferovat velké domácí kino. To potřebuje kvalitní umístění a poslech, jinak ztrácí svůj půvab. Domácí mazlíčci vyžadují také svůj komfort, kde bude mít kocour svůj kout? Nekonečné množství otázek by měl klást architekt majiteli nového bytu. A taky najít pro ně řešení.

Některé prodejny s nábytkem mají svého architekta, stojí za to s ním pohovořit a i si za takovou službu připlatit. Někdy si člověk neví rady, jak by místnost uspořádal. Je v ní moc dveří, nebo moc oken, není zeď, kam umístit skříně. Architekt si ví rady, poradí a je schopen navrhnout různé varianty. Služba interiérového architekta se určitě vyplatí.

Autor: Hs:-