Web, který vás inspiruje. Užitečné rady pro váš byt, dům i zahradu.


Design dveří letos ovlivní severská střídmost a nízká cena

Praha, 22. března 2013 – Stejně jako v minulých letech představili i letos někteří výrobci dveří aktuální designové trendy v jejich oboru. Podle předpokladů by se měl letošní rok nést ve znamení severské jednoduchosti a čistých linií. Výrazněji než dříve by se však do designu dveří měly promítnout omezené rozpočty českých domácností. Místo masivu tak budou populárnější spíše dveře s povrchem z umělých materiálů, které dokážou strukturu dřeva věrně napodobit. Nepřímo lze finanční úspory vidět i za stále větší oblibou posuvných dveří.

Rostoucí tlak na nízkou cenu se letos podle výrobců dveří výrazně promítne do jejich designu. Doplatí na to především dveře z masivu, které jsou kvůli zakázkové výrobě obvykle mnohem dražší než dveře z umělých materiálů. „Některé syntetické povrchy jsou už ale dnes na takové úrovni, že jsou od dřeva takřka k nerozeznání. Dokonce ani dotykem rozdíl téměř nepoznáte. Oproti klasickému masivu jsou navíc takové dveře nejen levnější, ale i výrazně lehčí, takže se snáze instalují i otevírají. Zároveň jsou umělé materiály v určitém ohledu odolnější, takže například nepodléhají vlhkosti a postupem času nešednou a nesvětlají. Nejen pro zájemce o přírodní vzhled jsou proto zajímavou alternativou,“ vysvětluje Radim Grygárek ze společnosti Porta Doors.

Z minulých let pak nejspíše přetrvá zájem o jednoduché tvary a čisté linie známé ze severského designu. Aktuální trendy tak příliš nepřejí zdobným lištám nebo jiným plastickým doplňkům. Podobně je tomu i u skleněných výplní, kde dominují matná nebo čirá skla bez vzorů či kreseb.

S ohledem na vysoké ceny nemovitostí je pak logická i snaha o maximální úsporu místa v interiéru. Právě té lze přičíst rostoucí popularitu posuvných dveří, které jsou oproti těm otáčivým na prostor mnohem méně náročné. „To ocení zejména majitelé menších bytů, kde mohou o celkovém pohodlí rozhodovat centimetry. Vybírat lze přitom ze dvou variant posuvných dveří: těch, které se zasouvají do stavebního pouzdra, nebo posuvných po zdi. Ty první si většinou lidé kvůli nutným stavebním úpravám vybírají především do novostaveb nebo rekonstruovaných bytů,“ dodává Grygárek. Instalace dveří posuvných po zdi je oproti tomu sice jednodušší, úspora místa je ale na druhou stranu menší. Je totiž potřeba počítat s asi deseticentimetrovým prostorem u zdi po celé délce dveří. I v případě posuvných dveří však pro letošek platí trend čistých linií a umělých materiálů.O společnosti PORTA DOORS

Porta KMI Poland navazuje na tradici ve výrobě dveří a představuje své výrobky PORTA DOORS, které vás uvedou do světa nejnovějších stylů, vzorů a technologie výroby dveří. Jsme přesvědčeni, že si z naší bohaté nabídky vyberete řešení dle vašich představ, díky kterým vznikne vaše vlastní historie. Všechny modely reprezentují nejvyšší kvalitu provedení včetně bezproblémového užívání. Dbáme na každý detail konstrukce našich výrobků a především na vaši plnou spokojenost, což je zároveň satisfakce celého našeho týmu Porta KMI Poland.

Kontakt pro média

Radim Grygárek

Country Manager pro ČR a Slovensko

tel.: + 420 603 496 654

e-mail: radim_grygarek@porta.com.pl

www.portadoors.cz