Web, který vás inspiruje. Užitečné rady pro váš byt, dům i zahradu.


DOBRÁ TREFA DO VKUSU JSOU PODLAHY Z BAMBUSU

O bambusových podlahách se můžete mnohé dozvědět z tohoto článku.

Proč si vybrat zrovna bambusovou podlahu?
Investoři si vybírají bambusovou podlahu, protože chtějí přírodní podlahovinu; po zvážení kladů a záporů různých materiálů dospívají k rozhodnutí, že by to měl být bambus.
Přesvědčí je jemný vzhled a vědomí ryze přírodního materiálu. Bambusová podlahovina vítězí také svou tvrdostí – v kombinaci s voskově-olejovaným povrchem je trvanlivá, prakticky neopotřebovatelná. V případě hrubého mechanického poškození je na rozdíl od lakovaných nebo laminátových podlahovin lehce opravitelná.

Velmi podmanivá při kontaktu s bosou nohou.

Údržba podlahy není žádná věda, prakticky se neliší od linolea či laminátu.
Podlaha se vytírá vyždímaným hadrem, do vody se však nedává saponát, aby se v něm olej z podlahy nerozpouštěl . Dává se tekuté mýdlo s přísadou oleje, které povrch podlahy umyje a zároveň přitom osvěží. Možné větší nečistoty, jsou odstranitelné nenaředěným mýdlem.
Pokládka se provádí lepením do elastického lepidla, které má značnou schopnost přenést pohyb materiálu při klimatických výkyvech, tlumí kročejový hluk a minimalizuje prostorovou hlučnost.

Povrchové dokončení po pokládce se provádí tvrdým voskovým transparentním olejem, který není náchylný k zašpinění, odpuzuje vodu, je odolný proti oděru a příjemný na dotyk. Odolný je také vůči vínu, pivu,kávě, čaji, ovocné šťávě, mléku a vodě podle DIN 68861-1A. Uschlý nátěr je nezávadný pro lidi, zvířata a rostliny (vhodný pro dětské hračky podle EN 71.3).

Za dva až tři roky se doporučuje krytinu jednoduše osvěžit udržovacím olejem. Jedná se o stejný postup jako u ošetření dřevěného nábytku; hadrem nebo rozprašovačem (rosičem na květiny) se aplikuje slabý nános oleje a následně se jen rozleští.

Bambus je perspektivní surovina – čistý přírodní materiál. Obnovitelný, téměř nevyčerpatelný a nenáročný zdroj. Základem výrobku jsou opracované bambusové hranolky, jejichž slepením vznikají podlahové desky. Stupeň tvrdosti bambusu je vyšší než u běžné tuzemské dřeviny – dubu. Těžba materiálu je ohleduplná k životnímu prostředí, neboť na rozdíl od těžebních zásahů do staletých lesů v Evropě potřebuje bambus k dozrání pět let. Jeho přednosti jsou stále ještě málo doceňované, mimo jiné k nim patří antiseptické a antibakteriální účinky, což znamená, že zabraňuje výskytu plísní a pohlcuje pachy.

Do jakých míst nejčastěji si bambus zákazníci vybírají? Jemožné ho použít i ve veřejných prostorách?
Zákazníci si jej vybírají nejčastěji do prostor, kde tráví nejvíce času a kde jsou proto kladeny požadavky právě na komfort – obývací a dětské pokoje, kuchyně, pracovny, ložnice.
Je možné jej použít i ve veřejných prostorách, neboť je k tomu vhodný svou trvanlivostí a snadnou udržovatelností.

V čem je u bambusu specifická pokládka?
Ve srovnání s jinými typy podlahovin ničím nevybočuje, podklad musí být dobře vyrovnaný. Čím rovinnější podklad, tím hezčí celoplošný vzhled.

Dřevo bambusu má od přírody jedinečné vlastnosti, které z něj dělají ideální materiál pro bydlení.
Použitý materiál pro bambusové podlahy BAMBOPOL je poctivá dřevní hmota v celém průřezu, která po položení v nemovitosti podstatně a trvale pozvedne její finanční hodnotu.

BAMBOPOL – správné řešení podlahy

http://www.bambopol.cz/