Web, který vás inspiruje. Užitečné rady pro váš byt, dům i zahradu.


Nostalgie kuchyni sluší

foto: HŠ Rustikal

Rustikální interiéry obecně v člověku evokují příjemné vzpomínky, které si spojujeme s dobou našich předků. S hřejivostí a klidem tehdejšího života, se solidností a spolehlivostí lepších časů. Snad i proto vzrůstá také obliba kuchyní v tomto domáckém stylu, jež dokáže dům či byt provonět dřevem a dodat mu dotek historie plné propracovaných detailů, ovšem samozřejmě se soudobou špičkovou technickou kvalitou.

Funkční nadčasovost

Výrobci totiž umějí tento tradiční tradiční styl přizpůsobit tak, aby vyhovoval současným požadavkům na fungování moderní kuchyně. Typické dekorativní prvky se sice stále zachovávají, ale nic to neubírá na svěžesti vzhledu finálních realizací. Škála různých dekorů a prolisů dvířek nabízí širokou variabilitu ztvárnění, jež osloví počertnou rodinu příznivců rustikálního designu. Ať už potřebujete sestavu vhodnou do venkovského prostředí, nebo do městkého bytu či rezidence nejvyšší úrovně.

Barvy a dekory

Preference uživatelů se jednoznačně stále kloní k tónům vanilky a k dřevěným dekorům s okouzlující kresbou dubu, třešně či ořechu, povrchy z masivního dřeva, dýhované či fóliované se často neobejdou bez cíleně vytvořené patiny. Zřejmě nejmódnější soudobým odstínem rustikálních kuchyní je magnólie.

Moderní materiály i spotřebiče

Osvědčení výrobci sice hledají pro svou produkci inspiraci vzory z různých národních regionů, ať už jde o italský, francouzský či anglosaský styl. Doplňují ho však i ryze moderními materiály, k nimž vedle tradičního dřeva, skla a přírodního kamene patří také nerezová ocel, umělé kompozity a plasty v různé podobě. Nesmějí samozřejmě chybět soudobé technologie v podobě sofistikovaných spotřebičů, jež mohou, ale ani nemusí mít rustikální design. Lze je totiž také ve většině vestavět do skříněk, za jejich dvířky zůstanou skryty a nanaruší jednotnou linii kulinářského prostoru.

Text: reddakce: -ll-, foto: Trachea, Hanák kuchyně, HŠ Rustikal,