Web, který vás inspiruje. Užitečné rady pro váš byt, dům i zahradu.


Jak vybrat kuchyň? Máme pro vás 6 tipů

Kuchyně CARMEN, foto: Sconto Nábytek, s.r.o.

Zařizujete novou domácnost? Jednou z nejdůležitějších věcí je správný výběr kuchyně. Rohové kuchyně, sektorové programy nebo kuchyně na míru, možnosti jsou opravdu široké. Poradíme vám, jak vybrat kuchyň, která splní všechny vaše požadavky!

1) Moderní kuchyně? Vybírejte hlavně podle vkusu

Uvědomte si, že kuchyň, kterou si pořídíte, vám bude sloužit mnoho dalších let. Proto ať jsou současné trendy jakékoliv, řiďte se především vlastním vkusem a nekupujte něco, co se vám doopravdy vlastně nelíbí. Moderní kuchyně jsou k dispozici ve spoustě různých variant, proto si sami můžete zvolit tu, která vás opravdu zaujme.

2) Dbejte na celkové ladění vašeho domova

Provádíte pouze rekonstrukci kuchyně, protože zbytek bytu vypadá podle vašich představ? Pak vybírejte kuchyni, která se hodí k celkovému ladění vašeho domova. S kuchyňskou linkou by rozhodně měla harmonovat také dlažba do kuchyně a barva jejích stěn.

3) Nakupujte tam, kde můžete reklamovat

Někteří lidé si oblíbili dovoz kuchyní například z Polska, kde mohou být kuchyňské programy cenově výhodnější. Nevýhodou, která stojí proti nízké ceně, je velká vzdálenost prodejce. Bez ohledu na to, že utratíte spoustu peněz navíc za dopravu už při nákupu, skutečný problém může nastat při reklamaci kuchyně. Představa, že ujedete stovky kilometrů tam a zpět a doma zjistíte, že kuchyně má vadu, které jste si na prodejně nevšimli, je opravdu nepříjemná.

4) Vybírejte praktické a odolné materiály

Každá hospodyňka se jistě zamýšlí nejen nad vzhledem, ale také nad praktičností kuchyně. Kuchyňská linka i celý povrch by měly být odolné proti poškrábání, chránit je může například polymerová fólie, jako je tomu u kuchyně CARMEN. Dbejte na výběr kvalitních materiálů a informujte se u prodejce o jeho záručních podmínkách. TIP: I moderní kuchyně může být velice praktická. Oblíbená je například varianta ve vysokém lesku, na které se ztratí spousta nečistot.

5) Sektorové kuchyně se přizpůsobí velikosti prostoru

Cena hraje obvykle při výběru kuchyně důležitou roli. Mezi levné kuchyně patří například sektorové kuchyňské programy, kde si zákazník vybírá z předdefinovaných dílů. Sektorové kuchyně splňují hned dva základní požadavky zákazníků. Mohou vybírat ze spousty dílů a sestavit si kuchyni podle svých představ a navíc jsou tyto programy levnější, než kuchyně na míru. Nejlevnější kuchyně však můžete hledat také v nejrůznějších výprodejích nebo akcích, kuchyně s 50% slevou najdete v těchto dnech například v prodejnách SCONTO Nábytek.

6) Ujasněte si, co od kuchyně očekáváte

Před tím, než se vydáte do obchodu, byste si měli doma ujasnit, co přesně od své kuchyně očekáváte. Sedněte si proto k internetu a vyhledejte kuchyňské linky na nejrůznějších e-shopech. Tím ušetříte čas při běhání po obchodech a předem zjistíte, zdali jsou pro vás tím pravým dražší luxusní kuchyně s nadstandardním vybavením či preferujete dostupnější kuchyně za nízké ceny.