Web, který vás inspiruje. Užitečné rady pro váš byt, dům i zahradu.


Ecocity Malešice – skutečně zelené bydlení

JRD

Co by měl mít developerský projekt, aby zaujal ty, kteří hledají nové bydlení? Určitě musí být kvalitní, v příjemné lokalitě s dobrou dostupností do centra Prahy a všemi obchody a službami v okolí. Také v něm nesmí chybět zeleň. Co kdyby však měl ještě něco navíc? Energeticky pasivní projekt Ecocity Malešice, který staví developerská společnost JRD, nabízí také zdravé a úsporné bydlení s rozsáhlým parkem s mnoha možnostmi pro děti i dospělé.

Zelený park plný zábavy pro děti

Ke zdravému a spokojenému bydlení patří hlavně zeleň a prostor pro trávení volného času. Areál mezi domy v Ecocity Malešice proto zaplní parková zeleň se vzrostlými stromy, které JRD pěstuje ve vlastní lesní školce. Co by to ale bylo za park bez dětského hřiště? V Ecocity proto nebude chybět, ale k němu ještě přibude tubusová skluzavka a kopec, na kterém mohou děti v zimě sáňkovat. A protože jsou hry, které společně s dětmi ocení i jejich tatínci, bude součástí parku hřiště pro tradiční cvrnkání kuliček.

„Chceme novým obyvatelům poskytnout široké možnosti vyžití, a to hlavně dětem. Čím více času budou trávit venku, tím méně jim ho zbude na vysedávání u obrazovek,“ říká Jan Řežáb, majitel JRD.

Také dospělí potřebují místo pro chvíle odpočinku

A ani dospělí se zde nudit nebudou.
„Pro cyklisty vybudujeme část stezek mezi Malešicemi a Jarovem, stojany na kola i speciální cyklomyčky. Pro příznivce klidnější zábavy hřiště na pétanque. A protože si myslíme, že dobré sousedské vztahy ke spokojenému bydlení patří, postavíme v parku altán, ve kterém mohou sousedé trávit volné dny a večery u opékání nebo grilování. Kromě toho bude nedaleko domů z druhé etapy k dispozici komunitní zahrádka, kde budou moci opečovávat vlastní rostliny a byliny. Počítáme také s umístěním kompostérů či ptačích budek,“ popisuje Jan Řežáb.

Pohodlné a promyšlené nové byty

První dvě etapy energeticky pasivního domu nabízí celkem 110 bytů s dispozicemi od 2+kk až po 4+kk a rozměrech od 56 m2 do 120 m². Orientovány jsou jižně a mají velká okna, která zaručují světlost a vzdušnost. Souznění s přírodou podporují také zelené střechy domů, které jim dodávají příjemný vzhled a ochlazují stavbu i okolní vzduch. Instalace této zelené střechy na domech Ecocity Malešice je první svého druhu v České republice. Také ztvárnění fasád evokuje přírodu v podobě omítek v příjemných přírodních odstínech doplněných deskovými obklady.

Pasivní bydlení v Ecocity Malešice je zdravé a úsporné

Pasivní standard novým rezidentům přinese zdravější vzduch, který je do jednotlivých bytů přiváděn pomocí důmyslného systému řízeného větrání s rekuperací tepla. V bytech tak nebude vydýchaný vzduch, prach, nečistoty ani velká vlhkost způsobující plíseň. Dokonce v nich nebude potřeba manuálně větrat! Ačkoli okno si každý otevřít může, nemusí to dělat pravidelně kvůli větrání, protože vše obstará automatický systém.

„Pasivní byt s rekuperací tepla navíc svým obyvatelům výrazně sníží provozní náklady. Například v bytě o velikosti 109 m2 bude čtyřčlenná rodina na poplatcích měsíčně platit pouze 2 600 Kč. V obdobně velkém bytě, v projektu, který nenabízí výhody energeticky pasivní stavby, by rodina zaplatila více než 4 800 Kč. Rozdíl 2 200 korun měsíčně znamená v domácím rozpočtu roční úsporu téměř 27 tisíc korun a to už je znát,“ uvádí Jan Řežáb.

EcoCity

EcoCity

Příjemná lokalita, kde se dobře bydlí

Nové byty na Praha 10 vyrůstají jako Projekt Ecocity v klidné lokalitě Malešic. Obklopený je z jedné strany lesem a z druhé Malešickým parkem, který prošel rozsáhlou revitalizací. V okolí se kromě množství zeleně a příležitostí k aktivnímu trávení volného času nachází bohatá občanská vybavenost včetně mateřské a základní školy, restaurace, obchodů, pošty, lékárny i polikliniky. V těsném sousedství nechybí ani sportovní centrum.

Společnost JRD rozvíjí další projekty se záměrem nabídnout byty v Praze, které jsou nejen energeticky úsporné a šetrné k životnímu prostředí, ale také se nachází v pěkném a dostupném prostředí.