Web, který vás inspiruje. Užitečné rady pro váš byt, dům i zahradu.


Exkluzivní nábytek v liniích Bugatti

Ettore Grand Bureau writing desk

Nejenom módní značky, jako jsou Diesel, Desigual nebo Louis Vuitton, využívají svého věhlasu a rozšiřují své portfolio o nábytek, doplňky a dekorativní textil. Jsou to také slavné automobilové firmy, například Bentley nebo Aston Martin, které předkládají veřejnosti kolekce luxusního nábytku určeného pro moderní bydlení.
Bugatti, výrobce supersportovního vozu Chiron, a jeden z předních výrobců highendového nábytku LuxuryLiving Group, vypustily do světa novou kolekci Bugatti Home, exkluzivní řadu určenou pro soukromé interiéry i kanceláře. Značka LuxuryLiving, která získala exkluzivní licenci, čerpá inspiraci z odkazu slavné značky a jedinečné vize jejího zakladatele EttoreBugattiho.

Kolekce Bugatti Home popisuje neobyčejně elegantní styl, pramenící z umělecky inspirovaného prostředí rodiny Bugatti. Přestože značka proslavená závodními a luxusními vozy přichází na trh s novou kolekcí nábytku až nyní, má v tomto oboru bohatou historii. Otec slavného automobilového konstruktéra EttoreBugattiho, Carlo, navrhoval nábytek už na počátku 20. století. Některé jeho kousky jsou součástí sbírek světových muzeí. Židle Cobra od Carla Bugattiho inspirovala současné designéry k navržení ultramoderního modelu z uhlíkových vláken.

EtienneSalomé, šéf studia Bugatti Interier Design, spolu s italským architektem Carlem Colombem, studovali a pečlivě reinterpretovali DNA značky, aby vytvořili jedinečné kusy nábytku. Jeho charakteristickými znaky jsou dvoutónové barevné schéma, Bugatti linie anebo slavná mřížka chladiče ve tvaru podkovy. Obohacují plynulé linie nábytku připomínající aerodynamický design a výkony bugatek. Rámy jsou z uhlíkových vláken, téhož materiálu, který se používá na konstrukce super aut. Jde o ryzí prvek, tvarovaný s dokonalou řemeslnou zručností, kombinovaný s ostatními materiály, kterými jsou ocel, sklo a kůže. Barevná paleta byla vytvořena použitím historických odstínůBugatti, jižjsou kombinovány s elegantními odstíny stříbřitě šedé, bledě modré a koňakové barvy.

Text: REDAKCE-  ALENA KODLOVÁ, Foto: BUGATTI/LUXURY LIVING