Web, který vás inspiruje. Užitečné rady pro váš byt, dům i zahradu.


Grilovat v zimě? No a proč ne?

Gril máte pečlivě vyčištěný, uklizený a těšíte se na první jarní grilování. Ale proč čekat? Napadlo vás někdy, že si grilované pochoutky přímo z grilu můžete dopřát, i když venku sněží? Zkuste to!

Inspirace zahraničním trendem

Zimní grilování je populární především v zahraničí. Kouzlo zimního grilování už ale pomalu objevují i české restaurace a domácnosti. Zimní grilování má neopakovatelné kouzlo a postávat u rozpáleného grilu je v zimě mnohem příjemnější, než když je parné léto. Chcete zimní grilování vyzkoušet také? Máme pro vás praktické tipy, jak si ho vychutnat na maximum.

Jak na zimní grilování?

Základem je samozřejmě kvalitní gril. Mezi nejoblíbenější patří např. grily Weber – najdete mezi nimi modely na dřevěné uhlí, ale i elektrické grily a grily na plyn. Jaký zvolíte typ grilu, je čistě na vašich preferencích, ale pro zimní grilování doporučujeme zvolit gril, který je vybaven poklopem.

Tip: Gril s poklopem nejen ochrání vaše pochoutky před sněhem a deštěm, ale navíc zajistí stejnoměrné propečení masa, i když je venku pod nulou. Díky poklopu navíc docílíte nepřímého grilování, které se podobá pečení.

1. Připravte si teplé oblečení, rukavice a konvici teplého nápoje podle chuti (nám se nejvíce osvědčilo svařené víno).
2. Zvolte správné místo. Ideální je závětří, kam se nedostane vítr, který by nebyl příjemný ani vám, ani grilovaných dobrotám.
3. Odstraňte sníh. Než pozvete návštěvu na zimní párty, nezapomeňte odhrabat cestičky, aby neměli vaši hosté mokro v botách. Pokud máte možnost, na odhrabané místo, kde budete grilovat, položte rovnou a suchou podložku – nejlépe funguje dřevo.
4. Připravte si dostatek briket. V zimě jich spotřebujete až třikrát víc než v létě.
5. Vsaďte na hutnější pokrmy. Kromě zeleniny a oblíbeného kuřete si ze zimního grilu nejvíce vychutnáte vepřové, hovězí, zvěřinu, ale také kachnu či sladké moučníky.
6. Před podáváním grilovaných pokrmů nechte na grilu nahřát také talíře.
7. Pokud budete gril nechávat venku do dalšího grilování, přikryjte ho vhodným obalem.

Přejeme příjemné zimní grilování!