Web, který vás inspiruje. Užitečné rady pro váš byt, dům i zahradu.


Hledáte moderní bezdrátový domovní zvonek? Zkuste Bulik s užitečnými funkcemi

Už vás nebaví váš starý rozpadající se zvonek, který občas funguje, občas ne? Nebo potřebujete vybrat zvonek do nové domácnosti? Pojďme si představit moderní bezdrátový zvonek Bulik II, se kterým získáte neomylného hlídače všech návštěv.

Výhodou bezdrátových zvonků je jejich univerzálnost. Nemusíte kvůli nim natahovat dráty a provádět žádné úpravy. Konkrétně bezdrátový zvonek Bulik II DR S-985 je dostupný jak s bateriemi, tak pro zapojení do síťové zásuvky. Bateriové napájení tlačítka i zvonkové stanice představuje výhodnou možnost nosit si s sebou zvonek například i na zahradu nebo různě po domě. To se hodí hlavně když očekáváte důležitou návštěvu, kterou nechcete propásnout.

Bezdrátové zvonky Bulik najdete u společnosti Tympolplus. V nabídce mají i zvonky drátové, které stále ještě představují klasický způsob řešení domovních zvonků.

Čím vás zvonky Bulik překvapí

V případě, že máte horší sluch nebo potřebujete zvonění vypnout na dobu, kdy vám usnulo dítě, poskytuje zvonek Bulik II optickou signalizaci. Že je někdo u vrátek nebo za dveřmi vám dá vědět zelená LED dioda. Regulovat si můžete v 6 krocích i hlasitost a na výběr máte 14 různých druhů melodií.

Pokud máte nemovitost s více vchody nebo chcete instalovat zvonek i na zahradu, můžete na bezdrátový zvonek Bulik II připojit až 69 tlačítek a každému tlačítku přiřadit jedno z naprogramovaných vyzvánění. Nebo naopak můžete jedno tlačítko spárovat s více zvonky Bulik. To se hodí ve chvíli, kdy chcete mít zvonek jak doma, tak v dílně nebo na zahradě.

Zvonek, alarm i přivolávací zařízení v jednom

Bezdrátové zvonky Bulik přitom nemusíte mít jen jako domovní zvonky, ale dají se využívat i jako osobní alarm nebo přivolávací zařízení pro nepohyblivé osoby. Zvonkem si jednoduše přivolají člena rodiny nebo ošetřovatelku.

Řada bezdrátových zvonků disponuje malým dosahem. Zvonky Bulik ale v tomto směru vynikají. Dosah signálu je až 350 m na volném prostoru. Pokud mezi tlačítkem a přijímačem stojí ploty, zdi nebo jiné překážky, dosah se snižuje. Dřevo a sádra sníží dosah o 5-20 %, cihla o 20-40 %, beton s výztuhami o 40-80 %, kovové překážky mohou dosah úplně vyrušit.

Při samotné instalaci zvonkového tlačítka počítejte s tím, že jeho funkčnost je omezena okolními vlivy. Tlačítko bude fungovat při teplotách od -20 °C do + 35 °C a mělo by být chráněno před deštěm a sněhem, nejlépe nekovovou stříškou. Samotný zvonek je pak uzpůsoben na teploty od 0 °C do +35 °C.

Další tipy na moderní bezdrátové zvonky pro dům i byt najdete zde.