Web, který vás inspiruje. Užitečné rady pro váš byt, dům i zahradu.


Hřejivé deky a polštářky

Znáte ten pocit, kdy přijdete domů z venkovního mrazu, usednete do pohodlné sedačky, uvaříte si horký čaj, kávu nebo čokoládu a zachumláte do měkké deky? Jen máloco se tomu pocitu vyrovná.

 

 

Deky, plédy i polštářky nám pomáhají hýčkat se a zkvalitnit chvíle odpočinku, které jsou stále více nedostatkovým zbožím. A když je odložíte, přirozeně ozdobí váš interiér. V neposlední řadě jsou luxusní textilie skvělým celoročním dárkem pro každého.

Hygge koutek

Aby vám bylo dobře i ve vašem domově, kde přes zimu přece jen trávíte více času, vytvořte si kolem sebe pohodovou atmosféru. Nemělo by vás rušit nic, ukliďte vše, co dráždí a ruší pozornost, rozptyluje od pohodlí. Jakmile kolem sebe uvolníte prostor, můžete začít tvořit hygge atmosféru.

Rozhlédněte se a vyberte si koutek, který bude jen váš. Jednou z věcí, kterou potřebuje každý domov je hyggekrog, což se dá zhruba přeložit jako kout. Je to místo, kde se rádi zachumláte do deky s knihou a hrnkem horkého čaje. Když se projdete dánským hlavním městem, můžete si všimnout, že většina domů má arkýřové okénko – za ním můžete tušit onen vysněný koutek. Je tam plno polštářů, deka, kobereček a lampička s příjemným světlem. Majitel nebo majitelka si do svého koutku chodí posedět po náročném dni s knihou a hrnkem dobré kávy nebo čaje. Ideální je, když je z takového koutku vidět do praskajícího ohně v kamnech. Nemusíte ale vlastnit arkýřové okénko, abyste si doma vytvořili báječné místo pro relaxaci. Stačí křeslo v koutě, či pohovka, které budou jen vaše.

Investujte kvality

Velmi šik a nadčasové jsou deky a plédy ze 100% vlny s copánkovými třásněmi. Jsou stylově neutrální, hodí se do každého interiéru a hlavně, nekoušou! Jemný vlněný pléd s kašmírovým vzorem je klasikou pro všechny, kdo rádi cestují a luxusní kašmírový pléd v decentní přírodní barevnosti je jak stvořený pro vyznavače hygge stylu.

Pléd je skvělý na pohovku, k televizi a krbu nebo ho můžete i využít jako přehoz přes postel. Kvalitní vlněný pléd, můžete komfortně užívat i více než deset let a stále bude v perfektním stavu. To je výhoda těchto špičkových materiálů – stále drží tvar a jsou příjemné na dotek.

Také dekorační polštářky patří k výrazným doplňkům každé domácnosti a stejně jako deky a plédy přispívají k zútulnění interiéru. Barevně je můžete sladit s odstíny sedací soupravy, závěsy nebo naaranžovat s dekou se stejným vzorem.

Akcent na udržitelnost

Přírodní bytový textil je udržitelným životním stylem, který nelze zaměnit, dodává interiéru neopakovatelný nadčasový charakter. V této sezóně opět  hraje hlavní roli inspirace přírodou, zemité barvy a 100% přirozený vzhled. Stále oblíbené jsou textilie v základních zemitých odstínech s decentními vzory, které se dají vhodně kombinovat s jednobarevnými kolekcemi či výraznou pletenou strukturou.

Jemný pastel, hořčicová, lomené odstíny zelené a modré, to jsou barvy, které by měly dostat přednost při výběru. Dokážou totiž báječně uklidnit. Může k nim přibýt také šedá, bílá, ale i černá. Aby však interiér nepůsobil chladně, je nutné tyto tóny doplnit o výrazné detaily v barvě přírodního dřeva.

 

Text Jana Šulcová foto archivy firem