Web, který vás inspiruje. Užitečné rady pro váš byt, dům i zahradu.


Infrasauna: Dokonalá relaxace nejen po náročném výkonu

foto: Marimex

Jezdíte na kole, chodíte na výlety do přírody nebo si jinak užíváte volnočasové aktivity? Neměli byste zapomínat na kvalitní a odpočinek správnou regeneraci. Poradíme vám jak na to.

Infrasaunu má mnoho lidí spojenou především se zimou a obecně s chladným obdobím. Když se teplota venku pohybuje kolem nuly, každý ocení příležitost se zahřát. Pravdou je, že tento hit po-sledních let najde uplatnění i během teplých či dokonce horkých měsíců. Nevěříte? Poj’dme si tedy o infrasaunách říci víc.

Na jaře a v létě spousta z nás usedá na kola či nazouvá turistickou obuv a vyráží na cyklovýlety nebo túry do přírody. Počasí nám přeje, tak proč si neprotáhnout ztuhlé údy a nedopřát si porci zdravého pohybu? Po fyzicky náročném výkonu je však třeba myslet na odpočinek a kvalitní rege-neraci. A právě tady přichází ke slovu infrasauna.

Namožené svaly, ztuhlé klouby či bolavá záda nebo otoky jsou nepříjemné jevy, se kterými nám infrasauna dokáže pomoci. I když jsme sebelepší cyklisté, občas se nevyhneme pádu z kola či jiné kolizi. Infrasauna pomáhá při poúrazových stavech, tlumí bolest a urychluje hojení. Ve výčtu vlast-ností infrasauny nesmíme zapomenout zmínit příznivý vliv na srdeční činnost.

Mohlo by se zdát, že infrasauna je určená výhradně aktivním lidem, ale opak je pravdou. Infrasaunu ocení i osoby, které sportu či volnočasovým aktivitám zrovna neholdují. Infrasauna zlepšuje vzhled pokožky, pomáhá při léčbě ekzémů, snižuje projevy celulitidy, dokonce podporuje hubnutí. Pocení v infrasauně umožňuje našemu tělu zbavit se všech druhý toxinů a obnovit v těle přirozenou rovnováhu.

Nezáleží, jakému sportu či pohybové aktivitě se v létě věnujete. V infrasauně můžete relaxovat kdykoliv a sbírat síly další výpravou do přírody. Můžete si být jisti, že budete připraveni dokonale.