Web, který vás inspiruje. Užitečné rady pro váš byt, dům i zahradu.


Jak chytře vybavit malou předsíň?

Vybavujete předsíň a přemýšlíte, bez jakých kusů nábytku se neobejdete? Objevte 5 tipů na vybavení, které se určitě bude hodit.

 

 

 

 

1.  Věšák

Základem každé předsíně je věšák na oblečení. Podle rozložení a velikosti místnosti volte buď věšák nástěnný, nebo volně stojící – tzv. němého sluhu. Na něj odložíte i kravaty, košile a další oblečení připravené na příští den. Hodí se také praktický stojan na deštníky.

2.  Zrcadlo

Kontrolujete si před odchodem z domova účes a oblečení? Pak nezapomeňte na zrcadlo. Velikost zrcadla volte podle svých zvyků. Někomu stačí menší plocha, kde vidí pouze vrchní polovinu těla, jiný se neobejdete bez vysokého zrcadla, které zobrazí celou postavu.

Máte opravdu malý prostor? Pohrajte si se stíny a odrazy. Vyberte klidně dvě zrcadla a umístěte je proti sobě nebo na přilehlé stěny.

3.  Skříňka na oblečení

Do úzké skříně v předsíni uložíte svršky, které nosíte méně často a nechcete, aby vám zabíraly místo na věšáku. Do polic a šuplíků uložíte i další doplňky – rukavice, čepice, šály, šátky nebo třeba i boty.

Velkým hitem je šatní skříň v dekoru dub sonoma. Opticky rozsvítí i hůře osvětlené prostory a domovu dodá na útulnosti.

Chcete zabít hned dvě mouchy jednou ranou? Vyberte skříň se zabudovaným zrcadlem a hned získáte více volného prostoru na botník či věšák.

4.  Botník

Hledejte takový, který pojme všechnu vaši sezónní obuv a zároveň dobře sedí do celkového prostoru. Rádi si své botky prohlížíte? Volte botník otevřený. Oceníte ho hlavně v létě a zimní slotě, kdy potřebujete, aby obuv volně vysychala.

Pokud dáváte přednost úhlednému minimalismu, volte raději typ uzavřený. Nikdy do něj však neukládejte ještě vlhkou obuv.

Neradi se obouváte ve stoje? Pořiďte si lavici spojenou s botníkem.

5.  Věšák na klíče

Pořád ztrácíte klíče od bytu, poštovní schránky a auta? Pořiďte si jednoduchý věšák na klíče, případně závěsný systém. Do něj se vám vejde i došlá pošta, různé vzkazy a další nezbytnosti, které chcete mít stále na očích a po ruce.

Chcete mít vše v jednom designu? Vsaďte na předsíňovou sestavu

Rádi byste vyřešili svou předsíň rychle a téměř bez práce? Pak si vyberte předem zhotovenou sestavu do předsíně podle rozměrů vaší vstupní místnosti.