Web, který vás inspiruje. Užitečné rady pro váš byt, dům i zahradu.


Jak najít vhodného dodavatele tepelného čerpadla?

Vytápění tepelnými čerpadly volí čím dál více domácností. Oproti jiným systémům je šetrnější k přírodě i peněžence. Na pořízení tepelného čerpadla můžete dokonce čerpat dotace. Jaké druhy tepelných čerpadel existují? A jak najít dodavatele na míru? To se dočtete v tomto článku.

Tepelná čerpadla najdete hned v několika provedeních. Nejčastějším typem je čerpadlo na principu vzduch-voda, nasává vzduch z okolí a o rozvod tepla se postará ohřátá voda. Hlídejte však parametry hlučnosti. Vytápění lépe zařídí princip země-voda a voda-voda. Teplo ze země se získává hlubinným vrtem, napojení na vodní tok pak zařídí získávání tepla pro princip voda-voda. Kromě vytápění může čerpadlo zajistit také chlazení v letním období.

Kam se hodí

Do novostavby i do starší zástavby. Tepelná čerpadla se hodí do každého domu. Oproti jiným systémům nevyžadují náročnou obsluhu. Lze je totiž nastavit prostřednictvím ovladače nebo aplikace v chytrém telefonu. Oproti dlouhé přípravě například při topení tuhým palivem, odpadá nejen sekání a nošení dřeva na spálení, ale i úklid kolem kamen. Navíc lze u tepelných čerpadel nastavit dobu spuštění i vypnutí v době nepřítomnosti.

Tržní nabídka na jednom místě

Máte tři minuty? Jen tolik vám stačí k tomu, abyste získali přehled o trhu a navíc vhodného dodavatele. Na stránkách Poptávej.cz vyplníte poptávkový formulář. Uvedete do poptávky co nejpodrobnější informace k vašim požadavkům a v jaké lokalitě bude poptávka realizována. Celou poptávku s vámi po odeslání zkontroluje operátor. Po vašem odsouhlasení se poptávka dostane k možným zájemcům. Ti vám poté zašlou cenovou nabídku na míru. Vyberete si tu nejlepší a detaily už domlouváte napřímo s vybraným dodavatelem. Celá služba je pro vás jako poptávající zdarma a nezávazná.