Web, který vás inspiruje. Užitečné rady pro váš byt, dům i zahradu.


Jak zařídit dětský pokoj? Vybírejte nábytek podle věku!

Textilní doplňky k posteli CINDY, foto:Sconto Nábytek, s.r.o.

Děti neustále rostou a jejich potřeby se mění. Proto ani dětský pokojíček nemůže zůstat po celou dobu dospívání stejný. Jak zařídit dětský pokoj pro miminko, malého školáka nebo pro teenagera? Jaký nábytek a design zvolit pro holčičky a pro kluky? Máme pro vás zajímavé nápady na ten nejkrásnější dětský pokoj!
Zařízení pokoje pro novorozence není žádná věda. Dominuje mu postýlka s vyvýšenými šprušlemi a přebalovací pult, nejmenší děti často sdílejí pokoj s rodiči. Dětský pokoj a ložnice v jednom může být vybavena střídmě, miminka si design místnosti příliš neuvědomují.

Dětské pokoje pro kluky a pro holky

Úplně jiná je situace u dětí předškolního věku a malých školáků. Děti mají bujnou fantazii a žijí si ve svém vlastním světě. Vidí kolem sebe spoustu pohádkových postav, proto dětský pokoj musí být nejen praktický, ale především nápaditý.
Vysněný dětský pokoj pro kluka a pro holku se obvykle liší. Dívky chtějí pokojík jako pro princeznu, kluci si naopak libují například v pirátských motivech. Pokud zařizujete pokoj pro dvě děti různého pohlaví, možná vás zaujme neutrální dětský pokoj safari. Zvířátka se líbí zkrátka všem. Skluzavka přímo z postele navíc usnadní ranní vstávání!

Patrová postel? Praktické řešení do menších bytů

Patrová postel je skvělým a praktickým řešením, pokud zařizujete pokoj pro sourozence. Někteří rodiče však zvolí vyvýšenou postel i pro jedno dítě. Pokud máte menší byt nebo je dětský pokoj umístěn v podkroví, prostor pod postelí se může hodit. V nižším věku slouží jako domeček na hraní, později tam můžete umístit například police na knihy, úložný prostor nebo útulný psací koutek.

Jak vybavit dětský pokoj pro teenagery

Když dítě odroste, dětské postele pro princezny a piráty vezmou rychle za své. Teenager si často touží zařídit pokoj podle svého. Dospívající děti mají spoustu možností. Například pokoj ve vintage stylu působí velice vkusně a zajímavě.Na trhu jsou k dispozici i další moderní sektorové programy, vhodné do dětských i studentských pokojů.

Dbejte především na to, abyste pořídili kvalitní a praktický nábytek s dostatkem úložného prostoru. Nezapomeňte ani na pracovní místo pro psaní úkolů. Zajímavým doplňkem pokoje může být sedací pytel, který děti využijí k odpočinku i studiu.

Speciální barvy do dětského pokoje

Zatímco nábytek a vybavení pokoje se s přibývajícím věkem mění, jsou věci, které v podstatě rostou s vaším dítětem. Zajímavým doplňkem pokojíku je magnetická barva na stěnu nebo barva, na kterou jde psát. Obě varianty můžete dokonce zkombinovat.
Malé děti ocení jednu „kreslicí stěnu“, na kterou jim dovolíte psát a věšet nejrůznější magnetky. Starší využijí plochu jako nástěnku pro věci do školy nebo si na ni mohou vyvěsit plakát oblíbené skupiny bez zatloukání hřebíků. Některé doplňky se hodí pro děti každého věku, nenechte proto vybavení dětského pokoje náhodě a vše si pečlivě promyslete. Inspiraci mohou poskytnout nejrůznější prodejci nábytku, vybírejte například na e-shopech pohodlně z domova.