Web, který vás inspiruje. Užitečné rady pro váš byt, dům i zahradu.


Jak zařídit ložnici? Mohou pomoci plánovače interiérů

Ložnice LUXOR, foto: Sconto Nábytek, s.r.o.

Nevíte, jak si zařídit ložnici? Při plánování je třeba myslet na spoustu věcí, jako je vhodná volba postele a matrace, dostatečně prostorné skříně, ale také celkové uspořádání nábytku. Zařizování ložnice vám může usnadnit plánovač interiérů.

Naplánujte si ložnici ve 3D vizualizaci

Při zařizování interiérů není snadné představit si, jak bude ložnice ve výsledku vypadat. Abyste skutečně dobře odhadli místo pro instalaci manželské postele, skříně nebo toaletního stolku, je možné využít interiérové plánovače. V plánovači si můžete sami postavit vlastní ložnici a vytvořit její 3D obraz, který je reálným obrazem prostoru. Díky tomu získáte dobrou představu, jak uspořádat nábytek v místnosti.

Na internetu najdete nejrůznější aplikace pro plánování interiérů. Můžete vyzkoušet například Google SketchUP, který je ke stažení zdarma. Užitečný je také Room Arranger, vhodný pro plánování všech typů prostoru, dostupný i v českém jazyce.

Jak vybrat správnou matraci? Nechte si poradit

Jakmile máte představu o tom, jak by měla vaše ložnice vypadat, je vhodné obrátit se na odborníka, který vám s nábytkem poradí. Jen při výběru postele máte spoustu možností. Můžete si například zvolit postel na klasických nožičkách, pod kterou se snáze uklízí, nebo také praktickou postel s úložným prostorem, kam schováte například peřiny.
Ještě důležitější než volba postele je výběr vhodné matrace. Na trhu jsou k dispozici matrace s různou tuhostí stran,které mají dobré ortopedické vlastnosti. Obvykle jsou tuhosti rozděleny od nejměkčí s tuhostí 1 až po nejtvrdší stupeň 4. Většina partnerských matrací je vyráběna ve středních tuhostech, které vyhovují uživatelům nejvíce. Při výběru matrace vždy dbejte na to, aby měla dostatečnou nosnost podle vaší váhy. S dalšími parametry vám poradí odborník na vybrané prodejně.

Prostorné skříně, do kterých se vám vejde opravdu vše

Ložnici není vhodné přeplňovat zbytečně velkým množstvím nábytku. Vzdušné, jednoduše zařízené pokoje slibují klidný a nerušený spánek. Nábytkem, bez něhož se však rozhodně neobejdete, jsou prostorné skříně do ložnice. Do těch schováte nejen veškeré oblečení, ale i další věci, které by mohly narušovat kontinuitu místnosti.

TIP: Šatní skříň se zrcadlem je praktická nejen proto, že v ní vidíte celou postavu a můžete zkontrolovat váš vzhled například před odchodem do práce. Zároveň prostor pokoje opticky zvětšuje a dodává jeho obyvatelům příjemný pocit lehkosti a pohodlí.
Inspirujte se například v ložnicích prodejen Sconto Nábytek, které jsou velice vkusné, a navíc je zakoupíte opravdu levně.