Web, který vás inspiruje. Užitečné rady pro váš byt, dům i zahradu.


Jarní očista našich domovů

Ecovacs Deebot D77

Přichází každoročně, pro někoho představuje vítaný relax, pro jiného se může stát dloslova noční můrou. Ať už uklízíte rádi, nebo tuhle činnost nenávdiíte, určitě uvítáte pár tipů na dobré pomocníky, kteří vám práci usnadní. Čistý a voňavý domov vám pak budiž odměnou…

Gallet Pilmy ASP 509

Gallet Pilmy ASP 509

Dokonale čistá podlaha 

Elegantní vysavač Gallet Pilmy ASP 509 z nové generace úsporných modelů má příkon pouze 1200 W, ovšem vysoký sací výkon a nízkou spotřebu. Je vybavený čtyřnásobným filtračním systémem s kvalitním HEPA filtrem a dvojlitrovým sáčkem na nečistoty s ukazatelem zaplnění. Součástí příslušenství je kromě univerzální podlahové hubice s výsuvným kartáčem také polštářová, štěrbinová a kartáčová hubice. Cena od 1 299 Kč (kasa.cz)

Hyundai VC 019_černo-stříbrný_product

Hyundai VC 019_černo-stříbrný_product

Dva v jednom 

Bezsáčkový vysavač Hyundai VC 019 v elegantním červeno-stříbrném nebo černo-stříbrném provedení můžete použít jako ruční vysavač například na drobky, nebo jako tyčový na uklízení těžko dostupných míst. Je vhodný pro všechny typy podlah a disponuje podlahovou hubicí s ohybným kloubem, účinnost vysávání koberců zvyšuje elektrický rotační kartáč. Nabitý akumulátor 12 V stačí na vysávání po dobu až 20 minut. Praktický parkovací podstavec slouží jako nabíjecí stanice. Cena od 1 699 Kč (eproton.cz)

Ecovacs Deebot D77

Ecovacs Deebot D77

Hodí se pro údržbu dřevěných podlah, linolea, dlaždic a koberců s vlasem do 1 cm. Nová technologie EMOTION 2 zajišťuje optimální pohyb po místnosti, díky výšce pouhých 9,6 cm hravě zvládne i těžko dostupná místa. Dokáže uklízet nepřetržitě až 100 minut, a ještě poté najít nabíjecí stanic se zabudovanou nádobou na nečistoty, do níž se odsají posbírané nečistoty. Ta se navíc umí s pomocí ohebné hadice či dalších nástavců proměnit v ruční vysavač, který lze díky přiloženému pásu nosit na rameni. Deebot D77 disponuje i LCD displejem, antibakteriální funkcí, senzory proti pádu ze schodů a čtyřmi uklízecími programy. Cena od 11 990 Kč (euronics.cz)

Ecovacs Winbot_product

Ecovacs Winbot_product

Okna beze šmouh

Robotický čistič oken Ecovacs Winbot pracuje ve třech fázích: nejdřív speciální čisticí textilie z mikrovlákna odstraní největší nečistoty, poté s pomocí silikonové stěrky setře zbylé nečistoty a kapičky. Na závěr vyleští okno jemnou mikrovláknovou textilií. Pravoúhlý tvar čističe umožňuje důslednou práci i v rozích, dokonalé přisátí ke sklu zajistí dvoukomorový podtlakový systém. Pro případ přerušení dodávky elektřiny je Winbot vybaven záložním akumulátorem a bezpečnostní přísavkou. Zvuková signalizace hlásí konec úklidu, obsluha i dálkovým ovladačem. Přístroj je určen pro mytí kolmých skleněných ploch ohraničených rámem s minimální velikostí 60 x 45 cm (výška x šířka). Cena od 7 990 Kč (eproton.cz)

Gallet Amberre FAR 277

Gallet Amberre FAR 277

Pro záclony a závěsy

Spolehlivá žehlička Gallet Amberre FAR 277 s příkonem 2200 W a plynulou regulací teploty a páry je vybavená kvalitní keramickou žehlicí plochou, umožňuje například i kropení, svislé napařování či suché žehlení. V případě potřeby lze využít i účinný parní šok. Maximální komfort poskytuje nádržka na vodu s objemem 250 ml a téměř dvoumetrová samonavíjecí šňůra. Žehlička disponuje i funkcí samočištění. Cena od 599 Kč (euronics.cz)

Text: redakce PhDr. Alena Müllerová