Web, který vás inspiruje. Užitečné rady pro váš byt, dům i zahradu.


Když je dlažba chloubou interiéru

„To snad ani není možné, že to není pravý kámen, dřevo a beton,“ nevěřícně kroutí hlavou řada lidí při pohledu na keramické dlažby v imitaci kamene, dřeva a betonu. Dlažby se dnes vyrábějí špičkovými digitálními technologiemi. Díky tomu, s nadsázou řečeno, doslova klamou svým tělem. Jejich povrch a celkový design dokonale navozují pocit, že se jedná o pravé materiály – dřevo, kámen či mramor. I proto se dlažby dnes v českých interiérech těší velké popularitě. Lidé jim ve svých domovech dávají zelenou nejen pro krásný vzhled, ale také snadnou údržbu. Inspirujte se 3 realizacemi interiérů, kterým kralují moderní dlažby.

„Dlažba v imitaci dřeva vypadá jako pravá dřevěná podlaha a nejsou na ni vidět nečistoty,“ říká majitel domu

V první realizaci uvidíte dokonalý design dlažby v imitaci dřeva. Majitel domu hledal to nejlepší řešení pro celé přízemí – chodbu, schody a obývák propojený s kuchyní. Proč upřednosnil dlažbu imitující dřevo před dřevěnou podlahou?  „Protože pravé dřevo je třeba pravidelně ošetřovat. A my jsme s manželkou chtěli odolnou podlahu zejména kvůli psovi a občasnému chození v botách. Líbí se nám, že na dlažbě nejsou vidět nečistoty–prach a šmouhy. Takže vypadá stále čistá,“ řekl majitel s tím, že dlažba je naprosto nerozeznatelná od pravého dřeva.

Dlažba imitující dřevo s názvem Cottage je dominantním prvkem celé kuchyně. Udržuje se snadněji než dřevěné podlahy.

Nejen dlažbu imitující dřevo pro přízemí, ale také veškeré obklady a dlažby do celého domu, včetně koupelen, si majitel vybral v brněnském studiu firmy M.B.KERAMIKA. Proč zvolil právě tohoto dodavatele? „Paní prodejkyně nám ukazovala různé možnosti. Skládala obklady, dlažby a spárovačky vedle sebe, abychom si udělali co nejlepší představu. Komunikace byla senzační. Když se ohlédnu zpětně na celý průběh stavby, tak bych vyměnil spoustu profesí a dodavatelů. Jsem ale rád, že existuje dodavatel, jakým je M.B.KERAMIKA, se kterým byla radost spolupracovat,“ vylíčil majitel.

Stejná dlažba jako v kuchyni, je položena také v obýváku. Má rozměr 20×120 cm a dokonale připomíná dřevěné parkety.

Chtěli byste si prohlédnout další interiéry, kterým dominují dlažby v imitaci dřeva, kamene, mramoru či betonu? Spoustu inspirace pro váš obývák, ložnici, jídelnu nebo chodbu najdete na interiéry inspirace.

Majitel si nechal poradit. Zvolil velké formáty dlaždic, na kterých dokonale vyniká struktura kamene, mramoru a dřeva

Ze stejných důvodů jako první majitel domu, si obklady a dlažby do celého interiéru vybral v M.B.KERAMICE také další zákazník. Do obýváku, propojeného s kuchyní, zvolil dlažbu v imitaci kamene. Dlažba i veškeré obklady v domě mají velký formát. Na velkých rozměrech dlaždic, jako například 60x120cm, 100×100 cm, 150×150 cm a dalších, vynikne struktura kamene mnohem dokonaleji než na menších dlaždicích. A o to přesně v moderních interiérech jde – vytvořit dojem velkoleposti a vzdušného, velkého prostoru.

Velkoformátové obklady a dlažby jsou vhodné také do malých místností, například koupelen, které opticky zvětší. Odborníci vám rádi vysvětlí podrobnosti také na online chatu. I ve večerních hodinách se jich můžete na cokoliv zeptat a požádat o zaslání inspirace a fotogalerie.

V obýváku a v kuchyni má majitel domu dlažbu v imitaci travertinu, která se jmenuje Jewels.

Milovníci krásy různých přírodních struktur se nemusejí omezovat pouze na jeden design. Na jednom prostoru mohou zkombinovat různé keramické imitace. Jak na to? Vynikajícím příkladem jsou koupelny majitele domu, ve kterých jsou použity dlažby v imitacu dřeva, mramoru i kamene. Dlažby jsou položeny i na stěne jako obklady, což je dnes zcela běžné řešení. S návrhem koupelen pomáhala M.B.KERAMIKA ve spolupráci s architektkou.

Majitel zvolil do koupelen mix designů – keramické imitace mramoru, kamene i dřeva.

„Neutrální barvy dlažby se neomrzí a dají se oživit barevnými doplňky,“ zdůvodňuje majitelka své nadšení pro dlažbu v imitaci betonu

Posledním příkladem toho, jaký šmrnc mohou dlažby interiéru dodat, je dům zákaznice, která preferuje neutrální, střídmé barvy. Do obýváku a jídelny zvolila dlažbu v imitaci betonu. „Šedá dlažba je nadčasová.  Vždycky jsem byla toho názoru, že neutrální barvy se nikdy neomrzí. Větší barevnost je lepší interiéru dodat menšími zařizovacími předměty, jako jsou polštáře nebo prostírání. Tímto způsobem se dá bydlení snadno obměňovat, třeba i podle ročního období,“ zdůvodnila svůj výběr zákaznice.

Líbí se ji také, že dlažba se snadno udržuje a není na ni vidět každé šlápnutí. „Prodejce mi dokonce vzorky obkladů a dlažby osobně přivezl do rozestavěného domu. Abych je mohla přímo doma srovnávat a utvrdit se v barevném ladění,“ dodala majitelka domu.

Majitelka má v obýváku a jídelně dlažbu imitující beton, s příznačným názvem Beton. Má rozměr 60×60 cm a lapovaný povrch, na kterém se střídá lesk i mat.

Řadu obkladů a dlažeb do koupelny, kuchyně i dalších částí interiéru, a také do exteriéru, má firma skladem k okamžitému odběru. Jejich cena je velmi příznivá. Specialisté firmy vám rádi pošlou spoustu další inspirace také na online chatu.