Web, který vás inspiruje. Užitečné rady pro váš byt, dům i zahradu.


Kryptologie vstoupila do systému otvírání vrat

Společnost Hörmann, přední dodavatel garážových a průmyslových vrat, pohonů, dveří a zárubní, představila na jarních stavebních veletrzích v Brně ovladače se systémem BiSecur. Díky novému rádiovému ovládání můžete rychle zjistit, zda jsou vaše vrata otevřená či zavřená, aniž byste museli opouštět pohodlí svého domova. Tato technologie je na trhu od jara 2012.

Obousměrný systém BiSecur s vysokou odolností proti rušení zajišťuje bezpečný rádiový přenos informace mezi pohonem garážových vrat a ovladačem. Produkt byl vyvinut ve spolupráci s kryptology z univerzity v Bochumi a využívá stejných kódovacích postupů jako internetové bankovnictví.

Nejen bezpečí, ale i promyšlený design

Novou technologii oceníte například v situacích, kdy na vrata nevidíte. LED kontrolka na vysílači signalizuje stav garáže, přičemž zelená barva značí uzavřenou garáž a červená otevřenou. Ovladače HS 5 BS pohání tužkové baterie AAA a pracují na frekvenci 868 MHz. Jsou tak kompatibilní i s většinou starých pohonů vrat Hörmann.

K dostání jsou čtyři modely ovladačů, mezi nimiž nechybí ani oblíbená malá verze (HS 2 BS) s úchytkou na klíče. Lesklé černé či bílé provedení s pochromovanými konci potěší i milovníky moderního designu.

Více informací naleznete na www.hormann.cz.