Web, který vás inspiruje. Užitečné rady pro váš byt, dům i zahradu.


Kuchyni sluší velký formát

Designové trendy se neustále proměňují a podléhá jim i natolik solidní materiál, jakým je keramika. Velké oblibě se těší rozměrné a tenčené formáty, podpořené jednoduchými dekory kamene, dřeva a betonu.

V celém interiéru, tedy i v kuchyni, je moderní použití velkoformátové dlažby. Trend povrchů obrací pozornost na pohledovou čistotu a neokázalý design a využívá možnosti přenést digitálním zpracováním na plochu keramiky téměř jakýkoli povrch. Kromě dekoru kamene a dřeva se objevují i textilní dekory, tapety, 3D efekty anebo metalické odlesky. Vzhledem k opravdu velkému rozměru a poměrně malé tloušťce dlaždic jde o křehký, avšak pružný materiál. Výhodu, nejenom však estetickou, již oceníte při běžném provozu, představuje minimum spár.

Móda ze Španělska

Krok se současnými trendy moderního designu drží i španělská značka Roca s kolekcí velkoformátových dlažeb Thinbig. „Kolekce Thinbig splňuje nejen požadavky na dlažbu do moderních interiérů, ale také vysoké nároky uživatelů na odolnost a jednoduchou údržbu,“ uvádí Radka Konečná, produktová manažerka obkladů a dlažeb Roca.

Obklady a dlažby Thinbig na první pohled zaujmou nejen svým precizním zpracováním, ale zejména svými rozměry. Nabízeny jsou v rektifikovaných formátech 120 x 120 cm a 120 x 240 cm, jejichž tloušťka přitom obnáší pouhých 5 – 7 mm. Dlažba je žáruvzdorná, mrazuvzdorná, odolná proti poškrábání, chemickým látkám a také UV záření, takže zůstává v průběhu času stálá a beze změny i na místech vystavených slunečnímu záření. Zároveň je také praktická, snadná na údržbu a hygienická. Povrch bez pórů totiž zaručuje minimální riziko vzniku bakterií.

Ve vzhledu betonu

Příznivci moderního designu zajisté rádi sáhnou po velkoformátové dlažbě s efektem betonu. Série Focus značky Jika na první pohled zaujme svým neotřelým designem, inspirovaným betonovou stěrkou. Vedle toho vyniká dlažba měkkým, voskovým povrchem. Díky vysoké mrazuvzdornosti a odolnosti ji navíc využijete nejen v interiéru, ale představuje také ideální volbu do exteriéru. Dlaždice můžete i kombinovat, přitažlivého vzhledu docílíme volbou jednoho formátu a tónu na podlahu a jiného při obložení stěny.

Síla kořenů

Keramika Rako hledá pevné kořeny a inspiraci v historii a ve svých designech vytváří vzhled opravdu pozoruhodný. Většinou nepřenáší do současnosti kompletní dekory, pracuje jen s detaily, částmi designu, motivů, obrazců, jejichž krása během let vyzrála. Dřevěný dekor a jeho barevnost a kresba vzbuzují pocity vzrušení a vnímání přírody. Přírodní barevnost dokonale ladí s interiérem, jenž ho obklopuje. Naproti tomu surová krása kamene zůstává nepředvídatelnou a objevuje se na nespočetně mnoha variantách keramických obkladů.

Ozvěny Cerzaie

Jedinečná škála dekorů potvrzuje, že tyto dlažby mají stále více možností využití. Například novinka Ragno ze skupiny Marazzi Group nabízí kolekci Re Solution, jež netradičně prezentuje vzhled pryskyřice. Nadčasová kolekce barev vyzdvihuje univerzálnost využití produktu a umožňuje skvělou možnost kombinovat s materiály, jako jsou dřevo, mramor či majolika. Milovníky kamenných dekorů potěší série Realstone Slate, jež imituje břidlici. Tento kámen má jednotnější tónování, zároveň ho však obohacuje charakteristická kresba. Výsledkem je všestranná dlažba, vhodná ke kombinaci s obkladovými kolekcemi velkých i malých formátů různých barev.

 

 

Text Zuzana Langová foto archiv firem