Web, který vás inspiruje. Užitečné rady pro váš byt, dům i zahradu.


Mlýnky na maso mohou být stejně kvalitní jako za dob našich babiček

Mlýnky na maso mohou disponovat elektrickým pohonem, už mnoho generací jsou ale oblíbené ruční mlýnky se značkou Porkert. Zaujmou totiž nejen vysokou kvalitou, ale zároveň jsou cenově dostupné.

O společnosti Porkert

Česká společnost Porkert byla založena už v 19. století, stojí za ní tedy desetiletí zkušeností. Ačkoli ne vždy se jí v průběhu let dařilo (za minulého režimu byla např. znárodněna), existuje do dnešních dnů. V současné době nabízí poctivé produkty do kuchyně a jídelny (příbory, nože, krájecí desky), které jsou cenově dostupné a zaujmou i pěkným designem. Značka Porkert, to jsou nicméně především nesmrtelné mlýnky na maso! Jednotlivé produkty jsou vyrobeny z kvalitní litiny, což je tradiční materiály, z něhož tato společnost vyrábí nezbytné pomocníky pro přípravu pokrmů už přes 100 let.

Litinové mlýnky na maso – kvalita jako za starých časů

Mlýnky na maso, kterým se říká rovněž „masomlýnky“, jsou stroje, jež se používají k rozemletí masa. Jejich uplatnění je nicméně daleko širší. Využít je lze také na mletí sýrů, zeleniny a často i máku nebo strouhanky. V současné době existují mlýnky s elektrickým pohonem, ovšem velmi oblíbené jsou stále i ruční mlýnky, mezi které patří právě produkty Porkert. Není totiž nad ručně umleté maso a další potraviny. Ani manuální mletí přitom nemusí být nijak náročné. Litinové mlýnky na maso jsou vysoce kvalitní. O jejich spolehlivosti byly ostatně přesvědčeny už vaše babičky, které je s největší pravděpodobností také používaly.

Mlýnky na maso Porkert jsou vyrobeny nejen z kvalitní litiny, ale jejich povrch tvoří silná vrstva potravinářského cínu, díky níž jsou tyto produkty korozivzdorné a zároveň zdravotně zcela nezávadné. Rukojeť je navíc vyrobena z prvotřídního dřeva, což zaručuje komfortní používání. Jednotlivé díly jsou navíc pečlivě obráběné, takže je lze zároveň jednoduše sestavit, díky čemuž zajišťují i snadnou údržbu. Není tedy divu, že litinové mlýnky na maso se značkou Porkert mohlo používat několik generací. Sám výrobce na ně také aktuálně nabízí prodlouženou pětiletou záruku.

Pořídit si můžete i rozmanité příslušenství a náhradní díly

V současné době si je možné pořídit řadu litinových mlýnků na maso Porkert, které se liší rozměry, výkonem i průměrem řezné desky. Některé jsou přitom optimální pro domácí použití, další mohou nalézt uplatnění v profi kuchyních. Kromě samotných mlýnků si je navíc možné pořídit i příslušenství, a to rozmanité řezné desky, tvořítka na cukroví anebo plastové soupravy, které jsou vhodné k plnění klobás, párků a podobných potravin. K dispozici máte také náhradní díly k mlýnkům na maso, takže vám produkty Porkert mohou spolehlivě sloužit po mnoho let. Tak jako vašim babičkám…