Web, který vás inspiruje. Užitečné rady pro váš byt, dům i zahradu.


Montované dřevostavby máte postavené do 1 roku

Ať chcete malou nebo prostornou dřevostavbu, může být ve všech ohledech úsporná i designově vyladěná. Haas Fertigbau má za sebou tisíce postavených domů v několika zemích Evropy, kde klientům smontuje buď stavbu typovou, nebo upravenou dle jejich přání. Velmi oblíbené jsou zpravidla větší bungalovy, ale pozadu nejsou ani domy patrové. Někteří zákazníci si pořizují dřevostavbu také s garážovým stáním.

Klasické i moderní dřevostavby na klíč

Protože má každý jiný vkus, má Haas Fertigbau v nabídce přes 80 typů dřevostaveb. Některé jsou zcela klasické a krásně zapadnou do našich krajin, jiné prolínají moderní architektonické prvky. Všechny domy lze navíc upravit dle přání klienta, takže mohou mít třeba barvu omítky nebo tvar střechy, co není pro daný typ zcela běžný.

A stejně tak lze dřevostavby obohatit kupříkladu jiným materiálem nebo přístavbou dalších částí domu. Ve výsledku tak nemusíte mít pouze konzervativní dům, co splyne s okolím, ale máte možnost se odlišit. Třeba když si necháte do stěn usadit velká francouzská okna, nebo zvolíte část venkovního obložení ze dřeva a kamene.

Dřevostavby na klíč šetří až 70 % nákladů

Nezávisle na zvoleném typu domu můžete s moderními technologiemi ušetřit značnou částku za vytápění, ohřev vody i elektrickou energii. Společnost dokáže do montované dřevostavby nainstalovat různé typy topného systému, jako je plynový kondenzační kotel, elektrické podlahové topení, tepelné čerpadlo nebo třeba elektrokotel s kumulací i bez ní. Topení se tak snadné nejenom ekonomické, ale také vám odpadnou práce v kotelně.

Oblíbená je například kombinace teplovodního a solárního ohřevu, případně ohřev fotovoltaický s elektrickým kotlem. Topný systém lze doplnit o solární fotovoltaické a termické panely, s nimiž ušetříte až 70 % ročně za teplou vodu a 30 % za vytápění. A chybět by neměl ani pokročilý větrací systém s rekuperací vzduchu, neboť jenom ten samotný sníží náklady na vytápění zhruba o polovinu, když získává až 95 % teplého vzduchu zpět.

Zhotovení dřevostavby zabere nejvíce rok

Chcete-li bydlet ve svém co nejdříve, nabízí Haas Fertigbau zhotovení typových i atypických domů do jednoho roku. Stačí si vybrat, o jakou dřevostavbu máte zájem, a firma zajistí jak její výrobu, tak smontování na určeném místě. Předat vám ji přitom může buď jako hrubou stavbu, kterou si dokončíte sami, nebo ji kompletně dodělá a předá ve stavu k okamžitému nastěhování.

Nemusíte se přitom bát, že by nebyl dodržen termín stavby nebo výsledná cena. Haas Fertigbau nabízí svým klientům garanci, díky níž si mohou sjednat přesnou hypotéku, nebo si rozpočítat finance třeba na zařízení interiéru. V dřevostavbě tak můžete bydlet do roka od podpisu smlouvy, aniž by vás čekalo jeho zdražení třeba kvůli zvýšení ceny materiálu.