Web, který vás inspiruje. Užitečné rady pro váš byt, dům i zahradu.


Nábytek do obývacího pokoje. Co nezanedbat při jeho nákupu?

foto Nábytek Helcel

Obývák je pokojem, který hraje v rámci většiny domácností prim. Samozřejmě že i ostatní místnosti nelze zanedbávat, nicméně právě zde tráví mnoho lidí nejvíce času. Proto je zařízení obývacího pokoje enormně důležité.

Sedací souprava je dominantou obýváku

Výběr vhodné sedací soupravy je klíčový, ovšem nelehký. Musíte totiž zvolit správné rozměry, materiál, barevné provedení i celkový design. Velikost a vizuální stránka jsou sice ryze individuální faktory, ovšem platí, že pokud potřebujete ušetřit místo, výtečné řešení představují praktické sedačky rohové. Co se týče vhodného materiálu, každý opět dává přednost něčemu jinému, nicméně obecně jsou nejoblíbenější kožené sedací soupravy.

Zaměřte se rovněž na obývací stěnu

Obývák si dnes lze již těžko představit bez pořádné obývací stěny. I v této oblasti navíc máte z čeho vybírat, o čemž se můžete koneckonců přesvědčit v nabídce obývacích stěn na Nabytek-helcel.cz. Znovu je ale nutné postupovat obezřetně. Samozřejmě že by tento druh nábytku neměl být moc velký ani moc malý. A záleží rovněž na tom, zda máte radši nejnovější trendy, anebo dáváte přednost nábytku tradičního vzezření.

Další vhodné vybavení do obývacího pokoje

Obývák pochopitelně netvoří pouze sedačka a obývací stěna, ale minimálně stejně důležité jsou i další kusy nábytku. Alternativou sedací soupravy je kupříkladu pohovka se speciálními křesly do obývacího pokoje. Uplatnění ale jistě nalezne i konferenční stolek, skříňky a nejrůznější bytové doplňky, tedy např. police, regály či zrcadla. I s jejich přičiněním se totiž obývací pokoj může stát místem, kde se bude cítit opravdu skvěle!