Web, který vás inspiruje. Užitečné rady pro váš byt, dům i zahradu.


Nadčasové trendy v interiérech

Atan nábytek

Líbí se vám jít s dobou? Sledujete módní trendy a to nejen v oblečení, ale také v interiérech? vyberte si takové trendy, které se stanou nadčasovými, vám se časem neokoukají a nebudete muset rekonstruovat celý byt nebo dům znova. Co se nikdy neokouká a stále bude trendy? Pokračujte ve čtení našeho článku.

Kuchyň s ostrůvkem

Ostrůvek v moderní kuchyni nesmí chybět. Jedná se praktický a estetický, který svou funkčností zapadá do moderního stylu bydlení. Nejen, že slouží k přípravě jídla, ale také je jeho konzumaci a úložný prostor pro kuchyňské potřeby.

Z klasického ostrůvku se může stát multifunkční ostrůvek tím, že k němu přidáte pár barových židliček. Problém většinou bývá u kuchyň, které nemají dostatek prostoru na takový prvek. Proto při jeho plánování myslete také na dostatek prostoru kolem něj, aby pohyb a manipulace byly pohodlné.

Minimální vzdálenost od stěn nebo jiných kusů nábytku by měla být od 90 cm, ideálně pak 120 cm. Ostrůvek je skvělou volbou do větších kuchyní nebo obývacích pokojů s kuchyní dohromady, kdy ostrůvek obě tyto místnosti propojí.

Velké prosklené plochy

Chystáte se na výstavbu vysněného rodinného domu nebo koupi nového bytu? Uvažujte o velkých prosklených plochách, které přivedou do místnosti dostatek přirozeného světla, propojí interiér s exteriérem a opticky místnost zvětší. Užívejte si krásného výhledu při snídani, vaření nebo z křesla při odpočinku.

Otevřené police

Nemáte rádi velké prosklené vitríny, ani masivní obývací stěny? Vytvořte si vlastní prostor, kam uložíte knihy, dekorační prvky, květiny nebo dárky od dětí. Stačí k tomu obyčejné police, které si přivrtáte jak potřebujete. Na délce i výšce záleží jen na vás.

Pro moderní interiéry jsou typickými znaky jednoduchost, vzdušnost a funkčnost. S policemi tak splníte vše. Je ovšem potřeba to s nimi nepřehánět a neumisťovat na ně příliš věcí. Nejen, že se vám ztíží úklid, ale také bude prostor zbytečně zaplněný.

Květiny

Při zařizování interiéru nezapomínejte na rostliny a květiny. Nejen, že prostoru dodají kyslík, ale také mu dodají přirozenou vlhkost a vytvoří tak optimální klima. Květiny jsou také výborným dekoračním prvkem a každému prostoru dodají život a energii.

Díky širokému výběru květináčů, truhlíků a jiných nádob, kam jde květinu umístit a které je možné pravidelně měnit, se dá jednoduše a levně změnit ráz místnosti a tím ji oživit. Barvy a motivy květináčů tak můžete měnit podle ročního období nebo aktuální nálady.

Květiny v interiéru nemusí být pouze živé, ale také se pro letošní rok hojně objevují jako motivy. Květinový vzor tak můžete zvolit v podobě tapet, polštářů nebo potah na sedací soupravu či křeslo.

Zaměřeno na materiál

Moderní styl se vyznačuje přírodními materiály, což symbolizuje návrat k přírodě. V celém interiéru tak hraje prim dřevo. K vidění není vidět jen dřevěný nábytek nebo podlahy, ale také dřevěné pracovní desky v kuchyni, obklady stěn nebo celé stěny.

Ovšem není to pouze dřevo se stále více objevuje v moderních interiérech, je to také sklo a plast. Na výsluní jsou také prvky z kovu. Velmi oblíbené především na doplňky a osvětlení se stávají mosaz a měď. Pro odvážnější milovníky luxusu se pak objevuje zlato a zlatá barva.