Web, který vás inspiruje. Užitečné rady pro váš byt, dům i zahradu.


Nejnovější robotický vysavač iRobot Roomba 980: ovládání na dálku aplikací v chytrém telefonu a systémem navigace iAdapt 2.0 s algoritmem vSLAM

iRobot Roomba 980

Od března si můžete uklidit svůj domov pouhým zmáčknutím tlačítka v mobilní aplikaci chytrého telefonu. Robotický vysavač navíc uklidí skutečně dokonale, protože pro zcela přesnou orientaci v prostoru využije systém navigace iAdapt 2.0 a její algoritmus vSLAM (Visual Simultaneous Localization and Mapping, vizuální souvislá lokalizace a mapování). Obě tyto převratné novinky přináší iRobot Roomba 980.

Ovládání s pomocí aplikace: jednodušší to být nemůže

Ovládání robotického vysavače je velmi jednoduché – stačí si stáhnout aplikaci iRobot HOME, dostupnou jak pro operační systém iOS telefonů Apple, tak pro chytré telefony se systémem Android a připojit telefon a robotický vysavač k domácí síti Wi-Fi. Všechna ostatní nastavení provede robotický vysavač a mobilní aplikace během okamžiku sama. Od této chvíle můžete plánovat úklid nebo spouštět robotický vysavač odkudkoli, kde se váš chytrý telefon dokáže připojit k internetu. Veškeré ovládání se totiž uskutečňuje s pomocí služeb umístěných v cloudu společnosti iRobot.

Robotický vysavač si sám vytvoří mapu

Řešení souvislé navigace iAdapt 2,0 je jedním z klíčových problémů, se kterým se v minulých letech vývojáři v oblasti robotiky potýkali. Cílem bylo vytvořit algoritmus, který umožní robotům pracovat bez zásahu člověka zcela samostatně a bez toho, že by využívaly data lokalizačních systémů, jako je GPS. Nyní se technologie vSLAM, založená na vizuálním mapování a vytváření vlastní mapy prostoru, ve kterém se robot pohybuje, dostala konečně také do spotřebitelských produktů. Průkopníkem se stal iRobot Roomba 980, kterému jeho vnitřní mapa, kterou si postupně vytváří, umožňuje mimo jiné vrátit se do dokovací stanice k nabíjení uprostřed úklidu a po nabití opět pokračovat na místě, na kterém skončil. Robot rovněž dokáže uklízet efektivněji díky tomu, že se bytem pohybuje v rovnoběžných liniích a od dokonale naplánovaného úklidu jej neodradí ani náhodně rozmístěné překážky.

Kromě systému vizuální lokalizace a mapování nabízí nejnovější přírůstek rodiny robotických vysavačů iRobot Roomba 980 také novou funkci Carpet Boost. Ta umožňuje přístroji rozeznat koberec od tvrdé podlahy a automaticky na něm zvýšit sací výkon až na desetinásobek. Nejmodernější technologie, dokonalé zpracování a kvalita použitých materiálů zaručuje bezchybný provoz přístroje a maximální kvalitu domácího úklidu.

iRobot Roomba 980 je na českém trhu nabízen za cenu 26 989,-Kč. Více informací na www.irobot.cz