Web, který vás inspiruje. Užitečné rady pro váš byt, dům i zahradu.


Nový rozměr sprchování

Sprchování není jen rutinní záležitost každodenní hygieny. Současný design sprchových systémů nabízí opravdový zážitek, na který se budete skutečně těšit. S nejnovějšími sprchovými produkty máte vodní živel zcela pod kontrolou.

 

Sprchování povýšilo na luxusní zážitek plný smyslů. Můžete si vybrat přesně podle momentální nálady – zda se osvěžíte jemnou sprškou, ponoříte se do energizujícího vodopádu nebo se necháte hýčkat hydromasážními tryskami.

Chytré ovládání živlů

Zajímavou novinkou je sprchový systém Smart Control od značky Grohe, který představuje inovativní způsob ovládání sprchy, jehož pomocí můžete intuitivně regulovat teplotu i objem tekoucí vody, přepínat mezi různými sprchovými proudy a střídat ruční nebo hlavovou sprchu.

Jediné, co musíte udělat, je otáčet kolečkem Grohe ProGrip, abyste zvýšili nebo snížili průtok vody. Možný je Eco i plný proud. Při dalším stisknutí tak můžete vodu zastavit. A co je na tom všem nejlepší? Tento SmartControl systém umí uložit přesně takové nastavení, které vám nejvíce vyhovuje, a ještě více vám zpříjemní zážitek ze sprchování. Jakmile vodu zastavíte, systém automaticky uloží vámi preferovaný proud pro další sprchování.

Systém má zabudovanou technologii Grohe’s Cool Touch, která chrání chromový povrch ovládací jednotky před vysokou teplotou během používání a termostat, jenž přesně reguluje teplotu vody. Vaši marnivost možná uspokojí i zajímavý detail – ovládací jednotka slouží zároveň jako malá police, kam si můžete pohodlně odložit mýdlo nebo šampon.

Wellness v koupelně

Ať už se rozhodnete pro vybudování zcela nové koupelny, nebo jen malou renovaci, multifunkční sprchový panel Akdy’s SP0059 je pro váš domov nejlepším řešením, jak dosáhnout maximálního uspkojení. Integrovaný panel, jehož součástí je sprchová hlavice, trysky i ruční sprcha se postará o to, že už nebudete chtít nic jiného. Osm sprchových trysek můžete snadno nastavit tak, aby vyhovovaly vaší výšce a tvaru těla.

Vodní nebe

Unikátní, luxusní, dokonalé, podmanivý vodní zážitek, to jsou sprchové systémy značky Axor – absolutní nezbytnost v koupelně pro náročného uživatele. Vzdávají poctu cennému elementu vody, kdy každá kapka je přesně vymodelovaná, překypující energií, mocná a oživující. Nebo také jemná, rozvíjející se a smyslná? Jestliže opravdu toužíte užívat si dokonalý designový skvost pro vaše tělo a mysl, tyto produkty jsou pro vás jako stvořené a povýší koupelnu na chrám dokonalosti a luxusu.

Systémy Axor zahrnují hlavové, ruční a boční sprchy, sprchové systémy a termostatické mixéry v mnoha různých tvarech a velikostech. Zárukou je vysoká kvalita produktů vyrobených z kovu s jedním nebo více tryskových typů.

A čím jsou tyto sprchy ještě unikátní? Pocházejí z rukou věhlasných a zkušených designérů jako je Philippe Starck, Phoenix Design, Barber & Osgerby, Nendo, Front a Antonio Citterio. Zkrátka jiná dimenze sprchování.

Působení na všechny smysly

Ello&Allo sprchový panel z nerezové oceli s LED osvícením a s tryskovým masážním systémem je jeden z nejlepších systémů, jaký můžete na trhu sehnat. S tímto jedinečným produktem, který je využíván v luxusních hotelích po celém světě, si můžete dopřát nezapomenutelný zážitek i u vás doma. Intimní LED osvícení můžete měnit podle momentální nálady. Nechte se hýčkat relaxační dešťovou sprchou.

Multismyslový zážitek

Voda, světlo, energie – Aquamoon představuje jedinečný individuální zážitek nové dimenze sprchování. Zkuste si představit zcela novou úroveň setkání s vodním živlem. Čtyři proudy vody a fascinující barevné světelné scénáře se spojují v jeden emocionální zážitek, který ve vás probudí novou životní energii.

Vyznačuje se zvláštním minimalistickým designem, přičemž důraz je kladen na jedinečný zážitek z vody. Centrálním prvkem je hlavice zapuštěná do stropu. Bez potíží se začlení do okolí a téměř nepozorovaně splyne s architekturou koupelny. Pohled na hlavici přitom přináší zvláštní třírozměrný efekt: Skrze zabudovaný světelný pás uvnitř polokoule vytváří Aquamoon perfektní ladění díky světlům a při pohledu vzhůru na hlavici vzbuzuje pocit nekonečna. Čtyři inovativní proudy přitom zprostředkovávají jedinečný pocit z vody.

 

Nezapomínejte na atmosféru

Atmosféra určuje to, jak se budete v koupelně, respektive ve sprše cítit. Podpoříte ji snadno doplňkovým osvětlením anebo pečlivě vybranou vůní. S tím vám pomůže například účinný aromadifuzér Jasmine. Potřebuje pouze vodu a několik kapek vonné esence. Přístroj funguje na ultrazvukovém principu – rychlým pulsováním keramické destičky dochází k přeměně náplně na velmi jemnou studenou vodní páru, která po chvíli rozšíří vůni po celé místnosti. Kromě jednoduchého ovládání a perfektní funkčnosti jistě oceníte i nenápadný design v několika módních barvách. Tělo difuzéru je vyrobeno z pogumovaného plastu, příjemného na dotek.

 

 

 

text Miroslava Horáková foto archiv firem