Web, který vás inspiruje. Užitečné rady pro váš byt, dům i zahradu.


Nový design pro zásuvky a vypínače

Obzor Zlín

Vnímání životního prostoru v podobě bydlení zaznamenalo v posledních letech značný posun ke koncepčním řešením. Vše souvisí se vším, interiéry i exteriéry obytných objektů jsou promyšlené do posledního detailu. Což se samozřejmě týká i zdánlivých drobností, k nimž patří například zásuvky a vypínače. I ty se totiž staly důležitou součástí finálního stylu bydlení a jeho designu. Tím spíše, že se díky svým novým funkčním schopnostem stávají také nedílnou součástí systémů inteligentního řízení domů a bytů.

Současné trendy v tomto segmentu nenechali bez povšimnutí ani ve firmě OBZOR, která je českým výrobcem vypínačů a zásuvek. Svůj sortiment společnost rozšířila o nové designové kolekce, ELEGANT, VARIANT a DECENTE. Pracují s moderními a pohledově efektními a materiály, jako je sklo, dřevo (dekor dub, mahagon či ořech), kov, či cenově dostupnější plast. Produkty se zajímavým vzhledem a barvami kromě jiného vyznačují také snadnou instalací. V těchto řadách najdete nejen nástěnné vypínače, ale také termostaty, snímače pohybu, otočné stmívače, bezdrátová tlačítka a další užitečné a technicky vyspělé prvky. Design ELEGANT navíc disponuje také produkty s krytím IP44, jež jsou pro snadnou identifikaci označené Aqua+ a jsou určené do vlhkých prostor.


Odolnost vůči prostředí namáhanému vlhkostí, prašností či venkovními podmínkami nabízejí i produkty řady MADERA od výrobce OSPEL, jejichž krytí také splňuje stupeň IP44. Zásuvky jsou dodávány také s neprůhledným bílým víčkem.
Za detailnější zmínku určitě stojí novinková edice RETRO, která navazuje na estetiku vypínačů z dob první republiky a v současností velmi oblíbený styl “vintage”. Řada vychází z keramických a dřevěných rámečků v kombinaci s různými typy kliček a pokliček. Díky flexibilní paletě prvků, vhodných nejen do historických či rustikálních, ale rovněž do moderních interiérů, si tak svou variantu najde každý vyznavač tohoto trendy designu.

Další informace najdete zde