Web, který vás inspiruje. Užitečné rady pro váš byt, dům i zahradu.


Obývací stěna – základ moderního bydlení

Foto: FORLIVING s.r.o.

Při pomyšlení na obývací stěnu se vám možná vybaví obrázek obří, nevzhledné stěny z masivu plné skleniček i talířku, která za dob socialismu zdobila váš obývací pokoj. Ano, tak vypadaly obývací stěny dříve, ale v dnešní době se již jedná o zcela jiný kus nábytku.

 

 

Kouzlo jednoduchosti

Zmizely velké skříně i vitríny, na kterých se usazoval prach a nahradily je jednoduché poličky, komody a tv stolky sladěné v stylových dekorech a barvách. Pro milovníky sbírek porcelánových šálků a talířků to možná není nijak dobrá zpráva, ale pro všechny ostatní, kteří sledují moderní trendy a mají zálibu v jednoduchých a praktických věcech je to přesně voda na jejich mlýn.

Foto: FORLIVING s.r.o.

Foto: FORLIVING s.r.o.

Atraktivní a nestárnoucí bílá barva

Výběr barvy, nebo dekoru může občas dát poměrně zabrat. Obzvlášť, když je stěna prvním kusem nábytku do vašeho nově vymalovaného obýváku. Stylová obývací stěna totiž dokáže změnit celý obývací pokoj a dát mu zcela novou tvář. Zkuste vsadit na bílou barvu. Možná se vám zdá nevýrazná, ale věřte, že se nikdy neztratí, neokouká a váš pokoj rozzáří i opticky zvětší. Skvěle pak vynikne v kombinaci s doplňky v černé, šedé či červené barvě, se kterými vytvoří nádherný kontrast.

Foto: FORLIVING s.r.o.

Foto: FORLIVING s.r.o.

Zpátky na venkov

Jednoduché barvy vás příliš nelákají a dáváte přednost dřevěné kresbě? Můžete zkusit rustikální styl. Tento styl je inspirovaný nábytkem z francouzského a anglického venkova a vyznačuje se svěžestí, poctivostí a tvary, které jsou funkční i designově vyladěné. Pokud jsou vám sympatické zdobené úchyty šuplíků, květinové motivy a nábytek, který působí, jako by ho před chvílí vyrobil zručný Mistr truhlář, je rustikální styl právě pro vás. Utvořte si obývací pokoj, který vás vezme na romantický výlet do levandulemi provoněné Provence.

Foto: FORLIVING s.r.o.

Foto: FORLIVING s.r.o.