Web, který vás inspiruje. Užitečné rady pro váš byt, dům i zahradu.


Podle čeho vybírat okenní rolety?

isotra.cz, okenní rolety

Trápíte se s výběrem okenních rolet? Už nemusíte. Na trhu je spousta typů, které odpovídají vaším konkrétním požadavkům, pomůžeme vám se rozhodnout.

 

 

 

Když chcete snadnou údržbu

Tady platí, že žádný typ rolet nevyžaduje velkou údržbu. Při znečištění prachem stačí otřít navlhčeným hadříkem. Při pečlivějším čištění používejte spíše roztoky bez chemických přísad, žádná ředidla, písky ani jiné přípravky, které by rolety mohly poškodit. Rolety občas zkontrolujte, ale mechanismus nemusíte nijak mazat ani speciálně ošetřovat.  Pokud se bojíte očištění, poraďte se s odborníkem.

Když chcete úplné zatemnění

V případě, že chcete docílit úplné tmy, zvolte tzv. blackout rolety. Ty jsou vytvořené speciálně pro co největší zatemnění. Další možností je vybrat jakýkoliv typ rolety a k němu přidat boční lišty, které přispějí k většímu zatemnění interiéru.

Když chcete pouze zastínit

Zvolte tzv. screenové rolety. Velkou výhodou je jejich využití jak v interiéru, tak v exteriéru. Zastíní interiér bez ztráty výhledu ven, a naopak vám uvnitř zajistí dostatek soukromí, protože zvenku není nic vidět.

Když chcete odhlučnit a ochránit byt

V těchto případech jsou ideální předokenní rolety, které se montují na rám okna, ale i pod fasádu nebo zateplení. Nejen, že zvýší ochranu bytu či domu, sníží množství hluku uvnitř, ale mají i další funkce. V létě oceníte jejich schopnost udržet v interiéru chlad a v zimě zase snížení tepelných ztrát.

Když máte střešní okna

I na tuto variantu jsou výrobci připravení. Vybírejte mezi střešními roletami, které jsou vhodné na každé střešní okno. V létě vám zajistí dostatečnou ochranu proti slunci a zabrání přehřívání interiéru. Pro dokonalé zatemnění využijte tmavší látku rolety a přidejte boční lišty.

Když chcet designový prvek

Ideálním řešením jsou látkové rolety. Na výběr jsou plně zatemňující látky, ale i látky s částečným propouštěním světla. Výhodou je, že si vyberete z mnoha dekorů a barevných provedení látek, které krásně sladíte s celým interiérem.

Když máte specifické požadavky

Na trhu najdete speciální látkové rolety na okna, které obsahují skelné vlákno. To je ideálním řešením pro alergiky. Další možností je také látka se speciální nehořlavou úpravou. Na tyto a další specifické varianty se ptejte přímo u konkrétního výrobce.