Web, který vás inspiruje. Užitečné rady pro váš byt, dům i zahradu.


Pronájem apartmánu v Praze vs. nákup bytu na hypotéku

Apartmány Albertov

Dle každoročních statistik jsme v ČR zvyklí bydlet na dluh. V roce 2015 bylo uzavřeno více než 105 000 hypotečních úvěrů v celkové hodnotě 200 miliard korun. Velké množství z úspěšných žadatelů o úvěr však nevidí možná rizika.

Díky nízkým úrokovým sazbám hypoték dnešní doba dává většině z nás šanci pořídit si vlastní bydlení. Bohužel, faktický výčet nevýhod pro mladé žadatele, které jsou s vlastním bydlením pořízeným na úvěr spjaty, převažuje.

Náš tip: Hledejte dlouhodobý pronájem apartmánů na Albertov.eu!

4 hlavní důvody, proč je hypotéka horší než pronájem apartmánu

  1. Dle dostupných informací z bank je většina splatností hypotečních úvěrů v rozmezí 23-25 let. Období, po které víte, že budete muset splácet váš úvěr, abyste nepřišli o svou nemovitost. Co bohužel nevíte, je výše vašich budoucích příjmů v období splácení, stejně tak jako neznáte budoucí vývoj trhu nemovitostí. Může se tak stát, že extrémně přeplatíte cenu nemovitosti, nebo se dostanete do finanční neschopnosti splácet.
  2. V České republice aktuálně pracuje necelých 3 390 000 obyvatel, dalších zhruba 400 000 Čechů pracuje v zahraničí. Existuje tedy 12% pravděpodobnost, že i právě vy se vydáte za prací do zahraničí a zbyde vám zde závazek, jenž nelze vždy dokonale pronajímat na dálku.
  3. Výše měsíční splátky hypotéky není jediná částka, se kterou musíte s placením energií počítat. Pojištění nemovitosti, domácnosti, revize plynu a další výdaje, které standardně hradí nájemce, jsou ve vaší režii, opomineme-li nenadálé havárie, které nejsou zahrnuty ve vašem pojištění.
  4. Doplacením hypotéky vše nekončí. Po uhrazení poslední částky, vlastníte po 20-23 letech nemovitost, která bude vyžadovat další investice na údržbu a renovaci, kdy se váš úvěrový kolotoč opět rozbíhá.

Pronájem apartmánů Praha Albertov

U nájemního bydlení převažují výhody, které jsou přesným opakem výše uvedených negativ. Rozhodnete-li se pro sjednání pronájmu v apartmánech od Albertov Rental Apartments, získáte o něco více, než čekáte! Krátkodobý pronájem apartmánů v Praze na Albertově lze objednat od 1750 Kč/noc.

O Albertov Rental Apartments

Od roku 2008 provozujeme v komplexu budov 269 plně vybavených apartmánů k pronájmu. Cena za pronájem apartmánu zahrnuje i úklid, vysokorychlostní internet a vybavení odlišné od dispozic prostor.