Web, který vás inspiruje. Užitečné rady pro váš byt, dům i zahradu.


Rekonstruujete? Víme, jak to přežít bez újmy na zdraví

Foto: AKROS

Pořizujete dům? Pokud za něj můžete dát několik milionů, vyberete si podle svých představ nebo si ho necháte postavit na klíč, nastěhujete se a budete bydlet. Bohužel většina z nás musí při pořizování domku ze svých ideálních představ slevit. Limituje nás finanční situace. To však nemusí znamenat, že v konečném důsledku budete bydlet hůř.

Práce na starším domku je nekončící

Když si pořídíte starší domek, nejspíš ho budete celý život opravovat a upravovat k obrazu svému a podle potřeb rodiny, která se bude nejspíš rozrůstat. Nejspíš se budete snažit ušetřit, jak to jen půjde a tak si nakoupíte materiály a pokusíte se většinu prací zvládnout vlastními silami. Pravděpodobně se naučíte skoro všechny profese, ale strávíte většinu života na staveništi. A ušetřené peníze si stejně neužijete. Jde to i líp!

Tip: Pokud najdete výhodné stavební či spojovací materiály za výhodnou cenu, určitě ale s nákupem neváhejte – dělníkům pak můžete zaplatit jen za práci! Mrkněte třeba na akros.cz, kde najdete nerezové spojovací a hutní materiály jako závitové tyče, matice, plechy i trubky za skvělé ceny.

Rekonstruujte chytře

Nezaměstnávejte svoje ruce, ale svoji hlavu. Nesnažte se být zedníkem, instalatérem, pokrývačem, topenářem a bůhví čím ještě současně. Raději udělejte poptávku a z přihlášených firem si vyberte tu, která bude působit nejseriózněji – nechte si vypracovat co nejpodrobnější rozpočet, setkejte se s dělníky a nezapomeňte si domluvit smluvní podmínky s termínem dokončení.

Tip: Pokud se jedná o větší projekt, obraťte se na odborníka, který vám připraví projektovou dokumentaci a navrhne řešení, které bude vámi zvolená firma následně realizovat. A v průběhu prací kontrolujte a dokumentujte.

Foto: AKROS

Foto: AKROS