Web, který vás inspiruje. Užitečné rady pro váš byt, dům i zahradu.


Renovace schodiště

I když je schodiště zřejmě posledním místem v domácnosti, na které myslíte při změně interiéru, nemělo by zůstat opomenuté. Využijte ho jako příležitost a za pomoci nového obkladu vneste dávku stylu i do tohoto prostoru. Jak na to a na co si dát pozor?

Základem renovace schodiště je očištění a příprava podkladu. Ze schodů se musí důkladně odstranit existující nátěry, koberce či jiný materiál. Pracuje se vždy odshora směrem dolů. Teprve schody čisté a bez prachu z původního materiálu jsou připravené k jejich renovaci.

Při pokládce nového obkladu je třeba věnovat pozornost výběru vhodné nášlapné krytiny. „Dřevěné obklady nejsou příliš dobré na betonové schodiště. Dřevo pracuje a potřebuje určitou flexibilitu. Při nesprávném položení může dojít k deformacím. Dřevěné obklady je potřeba precizně naplánovat, ideálně s pomocí odborníků. Rozumnější volbou je použít schodové profily z laminátu. Jde o vysoce odolný a cenově dostupný materiál, který je možné najít i v dřevěných dekorech. Takovéto profily se nalepí na betonový podklad jednoduše a spolehlivě,“ říká Richard Klička, odborník z oddělení stavebnin v projektových marketech Hornbach.

Zašlou slávu a lesk schodových nášlapů, podesty, podstupnic a bočnic lze obnovit i schodišťovou stavebnicí TOPSTEP FLEX. Je vhodná pro všechny typy podkladů a její materiál disponuje antistatickou úpravou, rozměrovou stálostí, odolností vůči bobtnání, světlu, oděru i nárazu a utlumuje kročejový a akustický hluk. „Montáž systému TOPSTEP je velmi jednoduchá, navíc bez nutných stavebních úprav a zbytečného nepořádku. Díky použité technologii se docílí vyrovnání případných výškových nerovností. Materiál nepracuje a nesesychá, proto zaručuje dlouhou životnost a stálost, navíc se snadno udržuje,“ upřesňuje Richard Klička z Hornbachu.

Rada na závěr – před tím, než se pustíte do renovace, nezapomeňte si práci dobře naplánovat. Promyšlený plán vám ušetří peníze na materiálech, které nakoupíte pouze v potřebném množství.

Zdroj: Hornbach

www.hornbach.cz