Web, který vás inspiruje. Užitečné rady pro váš byt, dům i zahradu.


Rozehřejte se v infrasauně

Léto je za námi a přichází období chladných a deštivých dnů. V tomto počasí by člověk nejraději zalezl do postele a ani nevylezl. Ovšem všichni musíme chodit do práce, školy a vůbec vyjít ven do té zimy. Častokrát se také v tomto počasí cítíme sklíčení, unavení a máme pocit, že každou chvíli nás musí skolit nějaká viróza.

Jak si tedy v tomto počasí upevnit zdraví a zlepšit naši psychickou kondici? Řešením je pořízení infrasauny. Přinášíme vám tedy takový přehled základních otázek a odpovědí o infrasaunách.

Co infrasauna vlastně je?

Infrasauna je zařízení, které se skládá z dřevené komory, která je vyráběna zpravidla z kvalitního dřeva a infrazářičů, což jsou jednotky generující infra záření. Infrasauna je určena k relaxaci, uvolnění svalového napětí a navození lepší nálady.

Co je infra záření a je infra záření bezpečné?

Infračervené záření (zkráceně infra záření) je elektromagnetické vlnění s vlnovou délkou větší než viditelné světlo a často bývá označováno také jako tepelné záření vlnových délek 0,7–10 μm, které odpovídají vyzařování teplých těles. Pro lidský organismus je infra záření neškodné. Přirozeným zdrojem infra záření je například země a je tedy součástí naší přírody.

Jak pracují infrazářiče?

Infra zářič je zařízení, které přeměňuje elektrickou energii v infra záření a emituje tuto energii do prostoru. Existují dva druhy infra zářičů. Keramické a karbonové. Keramická topidla – jak se také jinak říká infra zářičům – jsou levnější, ale mají kratší životnost, asi jen osm tisíc hodin. Jejich výkon je ale srovnatelný s karbonovými. Jsou zabudovány uvnitř infrasauny a nastaveny tak, aby optimálně prohřívaly vaše tělo.

Jak tedy pracují infrasauny?

Infrazáření je absorbováno vaším tělem. Tím dochází k prohřívání kůže a jejích hlubších vrstev čímž dochází k prokrvení nejen všech vrstev kůže, ale také svalů. Oproti klasické finské sauny, se infrasauna nerozehřívá na tak vysokou teplotu, čímž se snižuje spotřeba.

Jaký vliv mají infrasauny na tělo?

Obecně dochází k uvolnění jak fyzickému tak psychickému. Fyzické uvolnění je důsledkem zvýšeného prokrvení kůže a svalů. Psychické je důsledkem vyplavování endorfinu, což je hormon, který bývá také nazýván jako hormon štěstí, protože se uvolňuje do mozku a způsobuje dobrou náladu, pocity štěstí, tlumí bolest. Dále pak infrasauna zlepšuje náš imunitní systém, díky čemuž jsme odolnější proti různým nemocem.

Platí pro infrasauny nějaká omezení?

Jak bylo uvedeno infrasauna oproti klasické sauně není vyhřátá na tak vysokou teplotu, proto je vhodná i pro osoby, kterým se nedoporučuje užití klasických saun. Ovšem existuje omezení pro osoby trpící vysokým krevním tlakem či jinými kardio-vaskulárními problémy. V tomto případě je lepší konzultovat využití infrasauny s lékařem. Nedoporučuje se také využití infrasauny v případě, že člověk je nakažen nějakou virózou a má zvýšenou teplotu, neboť jeho termoregulační systém je narušen.

Mám zájem o infrasaunu, kde si ji koupím?

Nabídku infrasaun můžete najít na adrese http://www.centrumalexa.cz/sauny/infrasauny, kde máte možnost vybrat si z široké nabídky. Před výběrem infrasauny je důležité si ujasnit do jakého prostoru infrasaunu zabudujete, tzn., jaké budou její rozměry a pro kolik lidí má sloužit. Ostatní detaily s vámi může konzultovat prodejce nebo na základě vašich dotazů vám doporučit daný typ infrasauny.

Jak dostanu infrasaunu k sobě domů?

Infrasauny zasíláme zdarma po celé ČR. Nesporná výhoda infrasaun je jejich snadné složení. Infrasauna je tvořena z několika dílů. K montáži je vhodné přivolat na pomoc ještě další osobu, která by nám pomohla se sestavením – ve dvou to jde vždycky lépe. Postavení infrasauny by nemělo trvat déle než dvacet minut.

Je nutné dělat nějakou stavební přípravu?

Není. Jediným požadavkem je připojení k elektrické síti. Toto připojení by mělo být dimenzované na minimální zátěž 1,5 kW. Důležité je akorát brát v potaz nejen přesné rozměry sauny, ale také prostor před saunou pro otevření dveří. V naší nabídce najdete infrasauny jak pro jednu osobu tak až pro šest osob. Vše záleží pro jak velkou infrasaunu se rozhodnete.

Díky vlastní infrasauně získáte více soukromí. Proč se tedy mačkat s cizími lidmi ve veřejné sauně, kde například hygienické podmínky nejsou vždy úplně košer. Užijte si v klidu domova kvalitní saunování s infrasaunou Alexa. Navštivte a vyberte si infrasaunu na našem prodejním portálu http://www.centrumalexa.cz/sauny/infrasauny