Web, který vás inspiruje. Užitečné rady pro váš byt, dům i zahradu.


Saténové povlečení tkané z ručně sbírané egyptské bavlny od českého výrobce Stella Ateliers

Foto: Stella Ateliers, s.r.o., povlečení Stella saténové

Ložní povlečení patří mezi věci, na kterých spousta lidí zbytečně šetří a kupují si levné a nekvalitní výrobky. Zatímco za oblečení někteří lidé utratí tisíce a nakupují jej ve značkových buticích, v případě povlečení pak sáhnou po nejlevnějším kusu v nejbližším hypermarketu nebo na tržnici. Přitom je kvalitní povlečení hodně důležité – spánkem v průměru strávíme cca třetinu života, a abychom si ho co nejvíce zpříjemnili, měli bychom myslet i na kvalitu našeho ložního prádla. K nejlepším a nejpříjemnějším materiálům pak patří zejména satén, vyrobený z kvalitní egyptské bavlny.
Proč právě saténové povlečení?

Saténové povlečení má spoustu výhod, díky nimž stojí za to si za něj připlatit. Je velmi příjemné na dotek, je vhodné na spaní během celého roku (v zimě totiž hřeje a v létě naopak ochlazuje), můžete si vybrat z široké nabídky různých barev, vzorů a velikostí, a pokud se jedná o skutečně kvalitní satén, povlečení Vám také dlouho vydrží.

Není ale satén jako satén – ten opravdový se vyrábí ze 100% čisté česané egyptské bavlny, zatímco to nejlevnější, které prodávají v běžných obchodech, se dělá z polyesteru. Nekvalitní satén má samozřejmě zcela jiné vlastnosti – není prodyšný, přitahuje prach a snadno se Vám zničí. U nás nabízíme výhradně saténové ložní povlečení nejvyšší kvality, jenž je vyrobeno ze 100% egyptské ručně sbírané Mako bavlny.

Druhy saténového povlečení podle zpracování příze

Podle zpracování příze se luxusní saténové povlečení dělí do několika kategorií:

bavlněný satén – kvalitní povlečení ze 100% egyptské bavlny, které je tkané v atlasové vazbě – špičková kvalita za velmi příznivou cenu

mako satén – velmi jemný, ale zároveň pevný materiál, zpracovaný z jakostních druhů dlouhovláknité egyptské bavlny. Povlečení z mako saténu je krásně lesklé, jemné a hebké a vydrží Vám mnohem déle než běžné ložní prádlo z obyčejné bavlny. Mako satén je tedy bavlnářská tkanina malé hmotnosti (120g/m2) tkaná v atlasové vazbě, která dále prochází procesem „mercerace“. Tento zušlechťovací postup dodá saténové tkanině vyšší pevnost a afinitu k barvivům. Dosáhne se i vyššího lesku, který je podobný jako u hedvábí. Povlečení je také příjemnější na omak.

jednobarevný mako satén UNI – elegantní luxusní jednobarevné povlečení, které se hodí do každé ložnice. Díky tomu, že materiál prochází procesem mercerování, nemusíte se obávat vyblednutí barev ani zničení – povlečení je velmi odolné.

švýcarský premium satén – nejluxusnější saténové povlečení pro náročné. Vyrábí se z nejjemnější příze a poskytuje maximální pohodlí a komfort.

Které značky saténového povlečení nabízíme?

V našem internetovém obchodě si můžete vybrat z nabídky dvou předních značek luxusního povlečení – naší značky Stella Ateliers a německé značky Bauer.

Značka Stella Ateliers zahrnuje několik kolekcí, jako např. Stella, Estella, S Dreams, Stella Inovation nebo Stella Baby. Na výběr je nepřeberné množství různých vzorů, motivů a barev – nabízíme saténové povlečení bílé, šedé, modré, žluté, červené, zelené, fialové, růžové, hnědé i béžové, včetně kombinací jednotlivých barev, proužků nebo vzorů. Každoročně je připravována nová jarní a zimní kolekce.

Druhým velkým výrobcem v našem e-shopu je německá společnost Curt Bauer, jež se textilní výrobě věnuje už od roku 1882. Dnes se jedná o jednoho z předních světových producentů kvalitního saténového povlečení a v našem e-shopu naleznete nejširší výběr od této značky v ČR.

Z jakých rozměrů si můžete saténové povlečení vybrat?

Abychom mohli vyhovět všem našim zákazníkům, máme na skladě povlečení všech běžných velikostí včetně těch prodloužených. Saténové povlečení si tak můžete objednat v rozměrech 135 x 200, 135 x 220, 140 x 200, 140 x 220, 200 x 200, 200 x 220, 240 x 200 nebo 240 x 220 cm. Povlaky na polštáře jsou nejčastěji v rozměru 70 x 90 cm. U některých produktů je možné i dokoupení samostatného povlaku na polštář. Pro Vaše nejmenší si pak můžete vybrat produkty pod značkou Stella Baby, jež jsou vyrobeny ze stejně kvalitního materiálu, jako v případě našich ostatních značek.